Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

UFC Druhé klání

Skvělý úspěch: Lucie Pudilová vyhrála svůj první zápas v UFC!

Lucie Pudilová
Zdroj: TN.cz/YouTube

Zvládla to a slaví! Jediná česká bojovnice v UFC Lucie Pudilová vyhrála svůj první zápas v nejprestižnější soutěži světa. Ve svém druhém klání porazila Korejku Ji Yeon Kim. Po velmi vyrovnaném duelu příbramská rodačka chvíli nevěřila, že rozhodčí zvedl její ruku.

Čest vstoupit do oktagonu jako první, zažila Lucie již podruhé. Tentokrát již dobře věděla, co jí čeká a nehodlala si svou první výhru v největší MMA organizaci na světě opět utéct mezi prsty. První kolo tak začala velmi aktivně a agresivně. Své soupeřce rychle ukázala, že box je její devízou a obranu si hlídá naopak kopy. Po pár minutách Korejka začala vypadat frustrovaně, zatímco Lucie pokračovala v aktivitě.

 

 


Druhé kolo však již podle plánů úplně nevyšlo. Roh Korejky jí zjevně dal jasně najevo, že nyní musí zabrat a ona je poslušně poslechla. Více pohybu, přesnější údery a především přesné kombinace měly za následek, že se Lucie stáhla do defenzívy, kde se necítí tak jistě. Soupeřka v tlaku pokračovala i přesto, že v závěru kola si Lucie vynutila klinč u klece, kde bohužel tolik úderů nepadlo.

 


Teď nebo nikdy, tak se dá ve zkratce popsat třetí kolo. Trenér Ladislav Erdélyi chtěl po své svěřenkyni, aby nezůstávala u jednoduchých úderů, ale daleko více těžila z kombinací. Diváci však mohli slyšet, že Lucie naopak viděla velkou šanci na uškrcení. Jednou dala na svůj vnitřní pocit a vyplatilo se. Po vyrovnaném průběhu v třetím kole se Lucie dostala ke gilotině a tak tak to vypadalo, že Korejka odklepe. Svoji houževnatostí se ale dostala z nepříjemné pozice a dokonce se dostala nad Lucii, ale tuto pozici si dlouho neudržela. V posledních vteřinách si Lucie naopak šla pro další pokus o gilotinu, který nakonec ukončil až gong, oznamující konec posledního kola.

 

 


Čeští diváci museli zažívat pravé deja vu, jelikož opět o vyrovnané bitvě rozhodovali rozhodčí. K radosti všech se ale vítězně zvedla ruka Lucie Pudilové, která nejspíše ještě v šoku se z vítězství nějak více neradovala. Velká událost pro českou MMA scénu a především obrovský skok v kariéře Lucie. My gratulujeme a už nyní se těšíme, až naše česká lvice opět světu ukáže, proč patří ve svém věku mezi světovou elitu.

lju, Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Washington Capitals - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

   11:30

   Cricket Champions League

   12:00

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   12:45

   Element (398)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:35

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

   10:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   12:05

   Rychlá kola (10)

   12:30

   Off-road Maraton (6)

   13:00

   GCF 50 - Cage Fight Příbram

   15:00

   UFC Now (20)

Celý Program