Alpské lyžování Lake Louise

Skvělý úspěch Ledecké: 7. místo? To snad ještě nebyla životní jízda!

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Ester Ledecká má za sebou životní úspěch ve sjezdu. Dvaadvacetiletá Češka, která střídá snowboard a lyže, na Světovém poháru v kanadském Lake Louise skončila sedmá, což je její nejlepší výsledek kariéry. I tak věří, že to ještě nebyla její životní jízda. Výhledově totiž chce na stupně vítězů, které teď propásla o 45 setin sekundy.

Závod ovládla Mikaela Shiffrinová, druhá byla Němka Viktoria Rebensburgová s pódium uzavřela Švýcarka Michelle Gisinová. V Česku je ovšem za hrdinku Ester Ledecká. „Mám strašnou radost, protože jsem se posunula zase kousek dopředu. Je to můj nejlepší výsledek ve světáku, ale doufám, že tohle ještě nebyla má životní jízda, že teprve přijde,“ říkala po závodě trochu neskromně Ledecká.

 

 

Ta byla skvěle připravena a to díky svému týmu. „Měla jsem skvělou podporu celého týmu, Olsen (Petr Kouřil) mi úžasně připravil lyže, skvělou práci odvedl Kubka (fyzioterapeut Jakub Marek), který musel natáčet další holky, takže trochu vymrznul. Obrovské díky patří Tomášovi a Ondrovi (Bankovým), kteří mi dávali report. Jsem strašně ráda za to, že je mám, že jsme to takhle zvládli,“ pokračovala rodačka z Prahy.

 

 

Držela se pokynů a pomohlo jí i lepší počasí. „Snažila jsem se splnit, co jsme si naplánovali. Jet stopu, co jsem chtěla. Bylo lepší počasí než v pátek, viděla jsem trochu víc pod nohy, takže jsem si jízdu mohla víc užít, byla to zábava. Ještě mám ale pořád co dohánět, rychlých holek je tam strašně moc. Je to skvělý výsledek, ale pořád je na čem pracovat,“ dodala.


Za úspěchem vyjela na rolbě

 

Na místě se stala Ledecké a dalším závodnicím i jedna nečekaná komplikace. „Pořadatele zlobila elektrika, start závodu se posouval, byl to dlouhý den, ale je skvělé, že nás na trať nakonec pustili, i když ji zkrátili. Já se na lanovce nezasekla, tam byly jen Lindsey Vonn a Tina Weirather. A jízda za rolbou? Docela hluk, musíte se soustředit a dávat pozor. Maďarka Edit Miklos měla smůlu: v pátek ji zastavili v polovině trati a musela zpátky nahoru, teď spadla za rolbou, někdo ji srazil. Stačí málo, protože jede 20 holek nasáčkovaných jedna vedle druhé, když se někomu kousne lyže, jsou všichni v háji. Edit to schytala, ale v cíli vypadala v pohodě a byla i spokojená s výsledkem. Nebyl to ale nejpohodlnější druh přepravy, na start se jelo 23 minut, člověk musel být v pozoru, napružený. Bylo to strašně dlouhé,“ doplnila Ester.

lju, SPORT INVEST, TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program