reprezentanti střílí

Skvělý Schickův návrat! Trefil se v třetí minutě. Skóroval i Darida

Patrik Schick

Český reprezentační útočník Patrik Schick nastoupil poprvé v dresu Lipska v základní sestavě. V bundesligovém zápase proti Paderbornu otevřel skóre zápasu hned ve třetí minutě.

Patrik Schick je v Lipsku na hostování z italského AS Řím. Do Německa se přesunul již v létě, ale kvůli zdravotním problémům zasáhl zatím pouze do tří zápasů a odehrál jen 61 minut. Dnes poprvé ve svém německém angažmá nastoupil k zápasu od začátku.

A netrvalo to ani tři minuty a Schick ukázal své kvality a splatil tak důvěru kterou dostal. Český forvard si zpracoval míč ve vápně zády k bráně, pohotově se otočil, proběhl mezi dvěma obránci a umístil svou střelu přesně k tyči.

O minutu později navýšil na 2:0 Sabitzer dalekonosnou střelou. Ve dvacáté šesté minutě skvěle zakončil brejk hostujícího Lipska Timo Werner a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto.

V druhém poločase však snížili Mamba a Gjasula a posledních 20 minut se Lipsko strachovalo o tři body. Jenže domácím se potřetí skórovat již nepodařilo a Lipsko si tak i díky Schickovi odvezlo z Paderbornu 3 body.

V Bundeslize se povedlo vstřelit branku i kapitánovi české reprezentace Vladimíru Daridovi, Hertha Berlín na svém stadionu hostila Borussii Dortmund.

První dva góly vstřelili hosté, pak ale přišla Daridova chvíle. Lukebakio vystřelil zpoza vápna a český reprezentační kapitán jeho střelu šikovně tečoval, čímž nedal brankáři soupeře šanci. Na konci poločasu dostal druhou žlutou kartu Mats Hummels, takže Hertha měla celou druhou půli početní převahu, využít jí však nedokázala a Dortmund si tak odvezl výhru 1:2.