Skvělý Kubalík! Třemi body režíroval vítězství Chicaga nad Carolinou

Skok Aleš
Aleš Skok
5.2. 2021 7:14

Český útočník Chicaga Blackhawks Dominik Kubalík se v nočním zápase s Carolinou blýskl třemi body. Jeden gól dal, na další dva přihrál a přispěl k vítězství 6:4. Do branky Washingtnonu se opět postavil Vítek Vaněček, ale jeho výkon nepomohl k bodům proti Rangers.

Chicago nevstoupilo do zápasu vůbec dobře. Hurricanes se dostali do vedení už po 75 sekundách hry. Vyrovnání ale přišlo už ve čtvrté minutě. Na brance Mathiase Janmarka se podílel přihrávkou i Kubalík.

V 15. minutě už skóroval právě plzeňský rodák. A že to byl gól! Po nepovedené střele Beaudina se opřel do puku od modré a trefil se přesně do šibenice. Sedm sekund před koncem zvýšili domácí na 3:1. Konkrétně Andrew Shaw a asistenci si opět připsal Kubalík.

Carolina srovnala stav už během první minuty druhé třetiny. Na jednu z branek asistoval i Martin Nečas. Nakonec se přece jenom z vítězství radovalo Chicago, které urvalo dva body za výsledek 6:4. Kubalík byl za tři body vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jeho parťák David Kämpf žádný bod nezapsal.

Do hry šel opět i brankář Vítek Vaněček z Washingtonu. Ten však třikrát inkasoval, poslední gól dostali Capitals do prázdné a s New Yorkem Rangers nakonec padli 2:4. Vaněček si připsal 27 zákroků. Jeho spoluhráč Jakub Vrána nebodoval. Za Rangers si sezónní debut odškrtl Libor Hájek. Za hosty skóroval jednou Alexander Ovečkin, čímž zapsal branku s pořadovým číslem 709 a dostal se už na sedmé místo historických tabulek.

Z vítězství se nemůže radovat ani Radek Faksa z Dallasu. Jeho tým padl v Columbusu 3:4. Český útočník se bodově prosadit nedokázal.

Noční výsledky NHL:

New York Rangers - Washington Capitals 4:3 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 2. R. Strome (Fox, Panarin), 30. Bitetto (Rooney), 48. R. Strome (Panarin, Kakko), 60. Bučněvič (Zibanejad, Panarin) – 39. Hagelin (Hathaway, Sgarbossa), 52. Ovečkin (Bäckström).

Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 3. Bjorkstrand (Grigorenko, S. Jones), 17. Roslovic (Robinson, Werenski), 28. Laine (Domi, Texier), 44. Atkinson (Bjorkstrand, Roslovic) – 22. Hintz (Gurjanov, Radulov), 38. Radulov (Heiskanen, Dickinson), 52. Ja. Benn (Radulov).

Florida Panthers - Nashville Predators 5:6 pr. (2:2, 3:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 2. Huberdeau, 11. Huberdeau (Nutivaara, Hörnqvist), 21. Ekblad (Barkov, Huberdeau), 29. Barkov (Huberdeau, Yandle), 36. Huberdeau – 10. F. Forsberg (Ellis, Johansen), 16. Järnkrok (F. Forsberg), 27. Duchene (F. Forsberg, Ellis), 58. Josi (Ekholm, F. Forsberg), 60. Duchene, 64. F. Forsberg (Arvidsson).

Toronto Maple Leafs - Vancouver Canucks 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)
Branky: 3. Matthews (Muzzin, Marner), 11. Spezza (Rielly, W. Nylander), 24. Matthews (Marner, Hyman), 29. Spezza (Petan, Boyd), 38. Tavares (W. Nylander, Rielly), 45. Spezza (Muzzin, W. Nylander), 52. Marner (Bogosian, Boyd) – 7. Pearson (E. Pettersson, Höglander), 24. Horvat (J. T. Miller, Boeser), 49. J. T. Miller (Q. Hughes).

Montreal Canadiens - Ottawa Senators 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 11. Gallagher (Tatar, Danault), 59. J. Anderson (Danault) – 20. Chabot (Tierney, Stützle), 20. Stützle (Batherson, Chabot), 29. Co. Brown (Brännström, Stützle).

St. Louis Blues - Arizona Coyotes 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)
Branky: 57. Hoffman (Krug, B. Schenn), 59. R. O'Reilly (Schwartz, Perron), 60. Hoffman (Perron, Krug) – 10. Pitlick (Caggiula, Dvorak), 18. Schmaltz (Garland, Oesterle), 26. Garland (Demers, Oesterle), 58. Dvorak.

Winnipeg Jets - Calgary Flames 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 24. Appleton (Lowry, Perreault), 34. Connor, 40. Scheifele (Pionk, Perreault), 59. Appleton (Perreault) – 20. Mangiapane (Välimäki).

Chicago Blackhawks - Carolina Hurricanes 6:4 (3:1, 0:2, 3:1)
Branky: 4. Janmark (D. Kubalík, Kurashev), 15. D. Kubalík (Beaudin, Janmark), 20. A. Shaw (P. Kane, D. Kubalík), 43. P. Kane (Söderberg), 53. DeBrincat (Suter, P. Kane), 60. DeBrincat (P. Kane) – 2. Aho (D. Hamilton, Svečnikov), 21. Niederreiter (Nečas, Slavin), 21. Svečnikov (D. Hamilton), 46. B. McGinn (Aho, Pesce).