Andrea Stašková se raduje z gólu v dresu národního týmu
Andrea Stašková se raduje v dresu národního týmu
Skok Aleš
Aleš Skok
1.12. 2020 17:09

České fotbalistky naprosto jednoznačným způsobem zakončily svou pouť v kvalifikaci o mistrovství Evropy. Slabému Moldavsku nedaly v Chomutově absolutně žádnou šanci a zničily ho sedmi brankami.

Za vítězstvím si český celek šel od úvodního hvizdu. Branky se ale dočkal až ve 14. minutě, kdy si na centr naskočila Andrea Stašková a zamířila přesně. O tři minuty později navýšila Klára Cahynová, když se k ní dostala vyražená střela hostující gólmanky.

Neuběhla ani půl hodina hry a bylo to o tři branky. Svitková rozehrála přímý kop, Munteanuová ho vyrazila pouze před sebe a Jana Petříková neměla s dorážkou problém.

Jako čtvrtá skórovala Kateřina Svitková, která se zjevila naprosto osamocená před moldavskou brankářkou. Dvě minuty před koncem prvního poločasu se prosadila střelou ze vzdálenosti penaltového puntíku Kamila Dubcová a bylo to 5:0.

I druhý poločas začal výborně. Zakončení Lucie Martínkové se od tyče odrazilo k Andree Staškové, která poté napálila míč pod břevno a radovala se podruhé v zápase.

Definitivní tečka přišla v sedmé minutě nastavení. Skákající míč si na pravé straně zpracovala Miroslava Mrázová a zkušeně ho poslala ke vzdálenější tyči.

Češky se tak s kvalifikací loučí vítězně a v tabulce přeskočily Polsko. Musí ale stále doufat, že právě Polky v únoru nevyhrají na hřišti Španělska. Pokud ne, český tým čeká baráž o EURO 2022.

Česko - Moldavsko 7:0 (5:0)
Branky: 14. Stašková, 17. Cahynová, 26. Petříková, 36. Svitková, 43. Dubcová, 54. Stašková, 90+3. Mrázová.

• Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

19:05 20:45