Richard Wagner
Aktualizováno 7:26
21.1. 2021 6:42
NHL

Parádní vstup do sezóny potvrdil Tomáš Hertl, který dovedl San Jose ke druhému vítězství v sezóně. Desetigólovou přestřelku ve Vancouveru rozsekly až samostatné nájezdy.

Žraloci od 25. minuty ztráceli, kdy po Kyrouově nahrávce přesnou střelou skóroval Schenn. Krátce před koncem druhé části ale srovnal Sörensen, který trefil v pádu odražený kotouč.

Překonávali se oba brankáři, aktivnější bylo San Jose a nakonec také slavilo. Karlsson sice v prodloužení skóroval, ale gólu předcjázel faul.

Rozhodly tak nájezdy, kde se jako jediný trefil Hertl, který překonal Binningtona ranou na vyrážečku.

Jako jediní zatím neprohráli Golden Knights. Naposledy porazili Arizonu 5:2 a dvěma góly se pod něj podepsal Shea Theodore. Tomáš Nosek se tentokrát neprosadil.

Deset zásahů padlo ve Vancouveru. Canucks měli po většinu klání jednogólový náskok, ale v 57. minutě dovršil Toffoli hattrick.

Vzápětí však dokázal druhou trefou v střetnutí srovnat Boeser. Nakonec rozhodly nájezdy, ve kterých vystřelil domácím výhru Horvat.

Po dvou porážkých v řadě zabral Edmonton, který si dovezl výhru z Toronta. Rozhodující zásah přišpendlil deset minut před koncem Draisaitl po fantastické kombinaci.

Minnesota sice nemlže využít zraněného Rossiho, ale zato si naplno užívá angažování Kirilla Kaprizova. Ten si připsal pátý bod v sezóně, kdy rozjel rozhodující akci.

Výsledky NHL:

Toronto – Edmonton 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 47. Matthews – 11. Yamamoto, 50. Draisaitl, 59. Archibald.

St. Louis – San Jose 1:2 sn. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 25. Schenn – 38. Sörensen, rozh. náj. Hertl.

Anaheim – Minnesota 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 29. Deslauriers, 33. Fowler – 14. Hartman, 26. Bonino, 42. Eriksson Ek.

Vancouver – Montreal 6:5 sn. (1:0, 2:3, 2:2 - 0:0)
Branky: 12. Horvat, 25. Motte, 32. Boeser, 44. Horvat, 57. Boeser, rozh. náj. Horvat – 22. Toffoli, 26. Toffoli, 39. Gallagher, 51. Kotkaniemi, 57. Toffoli.

Branky: Vegas – Arizona 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 6. Theodore, 9. Pietrangelo, 31. Mark Stone, 46. Theodore, 47. Tuch – 32. Schmaltz, 48. Kessel.

• Házená: SG Flensburg - Handewitt - SC DHfK Leipzig

11:05 12:30