Aktualizováno 25.3. 2019 07:26
Tenis Velká paráda

Vondroušová si v Miami připsala cenný skalp, dál jde i Plíšková!

Markéta Vondroušová

Markéta Vondroušová se na turnaji v Miami postarala o další senzaci. Poté, co vyřadila Jelenu Ostapenkovou (23. hráčka žebříčku WTA), si vyšlápla i na Elise Mertense (14. hráčka světa). Česká tenistka Belgičanku porazila 6:4, 7:6 a postoupila do osmifinále. Do dalších bojů postoupila i Karolína Plíšková, která porazila Alize Cornetovou z Francie.

Zdá se, že floridské podnebí devatenáctileté Vondroušové svědčí. A Miami se prezentuje výbornou formou, kterou potvrdila i proti o čtyři roky starší Mertensové.

V prvním setu rodačka ze Sokolova hned čtyřikrát vzala soupeřce servis, ale svůj si prohrála třikrát, takže to bylo drama až do konce. Nakonec zvítězila 6:4, když využila druhý setbol.

TAKTO VONDROUŠOVÁ PROMĚNILA MEČBOL:

Druhý set byl vyrovnanější. V prvních třech gamech vždy vyhrála hráčka na returnu, ale ve zbytku sady si podání prohrála jen jednou Vondroušová, a tak o vítězce rozhodl až tie-break. V něm byla česká hráčka suverénní. Ovládla ho poměrem 7:1 a celkově 7:6. V osmifinále vyzve vítězku duelu Stephensová – Mariaová.

Dál jde i Plíšková

Do dalších bojů postoupila po obrovském dramatu i Karolína Plíšková. Ta vydřela postup přes Francouzku Alize Cornetovou po dvou hodinách a 39 minutách po setech 6:7, 6:1, 6:4.