Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Gratulace

Fantastický úspěch! Strýcová se stala wimbledonskou šampionkou

Barbora Strýcová zakončila fantastické tažení Wimbledonem titulem ve čtyřhře. Se svojí tchajwanskou parťačkou Su-Wei opanovaly finále a nad kanadsko-čínskou dvojicí Dabrowská/Xu vyhrály jasně 6:2 a 6:4

Strýcová zaujala All England Club už ve dvouhře, kde ji vyřadila až v semifinále Serena Williamsová, na titul si tak musela počkat až do nedělního večera. To se svojí parťačkou Su-Wei jasně vyhrály finále čtyřhry.


Dabrowská s Číňankou Xu moc odporu nekladly a první set prohrály za necelou půl hodinu 6:2. Ve stejném rytmu se vedl i druhý set. V něm sice oba týmy rychle ztratily podání, pak už se ale Strýcová se Su-Wei rozjely a dotáhly zápas do vítězného konce. Druhý set ovládly poměrem 6:4.
 

První kontakt s wimbledonskou trofejí

Strýcová tak zvládla své první grandslamové finále v kariéře a poprvé v životě nad hlavu zvedla trofej pro vítězku Wimbledonu. V pondělí se navíc stane i světovou jedničkou ve čtyřhře.
 

"Nejsou slova, kterými bych Su-Wei mohla poděkovat za to, že jsem teď číslo jedna. Ten pocit je neuvěřitelný. Ale je to skvělé. Na začátku roku to byl můj cíl. Byl velký a teď se stal realitou. Na mém oblíbeném místě. Je to pohádka," děkovala klanící se parťačce.

Strýcové se Su-Wei se navíc podařilo něco, co naposledy zvládly sestry Williamsovy v roce 2009. V průběhu turnaje neztratily ani jeden set. 

"Wimbledon jsem si užívala od první chvíle, kdy jsme spolu vstoupily na kurt. Jen jsme se smály, užívaly si to a nechtěly udělat stejnou chybu jako na French Open. Udržely jsme si to po celý turnaj a myslím, že to byl jeden z klíčů, proč jsme hrály tak, jak jsme hrály," prozradila Strýcová na pozápasové tiskové konferenci. 

GALERIE: Barbora Strýcová je wimbledonskou šampionkou

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Barbora Strýcová s Tchajwankou Su-Wei

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   15:35

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   16:35

   Major League Soccer Highlights (24)

   17:05

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:30

   Melbourne Darts Masters

   15:30

   Major League Soccer Highlights (24)

   16:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   16:25

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   17:20

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   18:45

   Element (394)

Celý Program