Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ms ve finsku výrazná posila

SKVĚLÁ ZPRÁVA! Talent Pastrňák posílí českou dvacítku na MS

David Pastrňák
Zdroj: profimedia.cz
David Pastrňák

Tak se přeci jen dočkali! Hokejovou reprezentaci na mistrovství světa do 20 let posílí jedno výrazné jméno. Od vedení Bostonu dostal zelenou ke startu na šampionátu ve Finsku talentovaný útočník David Pastrňák! Českému týmu by měl pomoci už v pondělním utkání se Slovenskem.

"Uvolníme ho na určitou dobu, pokud nedojde ke zraněním, která by nám diktovala zachovat se jinak," řekl novinářům generální manažer Don Sweeney o první přestávce sobotního utkání Bostonu s Buffalem.


Devatenáctiletý útočník utrpěl koncem října při blokování střely zlomeninu levé nohy. Po sedmi týdnech se vrátil na led a mezitím byl poslán na rozehrání na farmu v Providence, kde nastoupil ke dvěma zápasům.
 


"Zranění si vyžádalo delší dobu a my si chtěli být jistí, že bude úplně zdravý. Teď je naším zájmem, aby se vrátil do formy, kdy bude pro tým přínosem,"
dodal manažer klubu. A k tomu by měl přispět právě v pořadí už třetí start havířovského rodáka na světovém šampionátu dvacítek.


David Pastrňák na loňském MS dvacítek
Zdroj: profimedia.cz David Pastrňák na loňském MS dvacítek


Minulý rok byl nejproduktivnějším hráčem českého týmu, když si v pěti zápasech připsal sedm bodů za gól a šest asistencí. Kdyby něco podobného zopakoval, vedení Bruins by se jistě nezlobilo. "Loni vrátil s velkým sebevědomím a počítáme, že letos to bude stejné," zdůraznil Sweeney.


Realizační tým v čele s koučekam Jakubem Petrem věří, že čerstvá posila už bude v sestavě pro derby se Slováky. Stříbrný medailista z mistrovství světa osmnáctek z roku 2014 má totiž do Helsinek přiletět už dnes večer.
 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program