ms ve finsku výrazná posila

SKVĚLÁ ZPRÁVA! Talent Pastrňák posílí českou dvacítku na MS

David Pastrňák
Zdroj: profimedia.cz
David Pastrňák

Tak se přeci jen dočkali! Hokejovou reprezentaci na mistrovství světa do 20 let posílí jedno výrazné jméno. Od vedení Bostonu dostal zelenou ke startu na šampionátu ve Finsku talentovaný útočník David Pastrňák! Českému týmu by měl pomoci už v pondělním utkání se Slovenskem.

"Uvolníme ho na určitou dobu, pokud nedojde ke zraněním, která by nám diktovala zachovat se jinak," řekl novinářům generální manažer Don Sweeney o první přestávce sobotního utkání Bostonu s Buffalem.


Devatenáctiletý útočník utrpěl koncem října při blokování střely zlomeninu levé nohy. Po sedmi týdnech se vrátil na led a mezitím byl poslán na rozehrání na farmu v Providence, kde nastoupil ke dvěma zápasům.
 


"Zranění si vyžádalo delší dobu a my si chtěli být jistí, že bude úplně zdravý. Teď je naším zájmem, aby se vrátil do formy, kdy bude pro tým přínosem,"
dodal manažer klubu. A k tomu by měl přispět právě v pořadí už třetí start havířovského rodáka na světovém šampionátu dvacítek.Minulý rok byl nejproduktivnějším hráčem českého týmu, když si v pěti zápasech připsal sedm bodů za gól a šest asistencí. Kdyby něco podobného zopakoval, vedení Bruins by se jistě nezlobilo. "Loni vrátil s velkým sebevědomím a počítáme, že letos to bude stejné," zdůraznil Sweeney.


Realizační tým v čele s koučekam Jakubem Petrem věří, že čerstvá posila už bude v sestavě pro derby se Slováky. Stříbrný medailista z mistrovství světa osmnáctek z roku 2014 má totiž do Helsinek přiletět už dnes večer.
 

pha TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   21:05 01:05
   01:05

   Jorge Lorenzo - Válečník

   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:30 01:40
   01:40

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

Celý program