povedený transfer

Skvělá vizitka Pata Maroona: Dva roky, dva týmy a dva Stanley Cupy!

Pat Maroon získal Stanley Cup v St. Louis i Tampě
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz
Pat Maroon získal Stanley Cup dva roky po sobě v St. Louis a posléze i v Tampě.
Richard Wagner
Richard Wagner
29.9. 2020 8:58
Téma:
NHL

Po více jak roce zvedl nad hlavu nejcennější hokejovou trofej Pat Maroon. Po loňském triumfu s Bluesmany zvedl Svatý grál nad hlavu i s Tampou a zařadil se tak do elitní společnosti.

32letý Američan se stal teprve třetím hráčem od expanze NHL v roce 1967, který získal dva Stanley Cupy v řadě v jiném dresu. Před ním se to povedlo jen Corymu Stillmanovi a Claudovi Lemieuxovi.

 

Přišel, viděl, zvítězil. Asi tak by se dalo popsat popsat Maroonovo působení v rodném St. Louis, kam přišel před loňskou sezónou z New Jersey. Americký útočník pomohl týmu k zisku premiérového Stanley Cupu, ale po sezóně si ale sbalil kufry a zamířil na Floridu do Tampy.

 

 

Blesky patřily v posledních ročnících k favoritům a až letos se jim povedlo naplnit nejvyšší cíl a dokráčet k triumfu. I s Maroonem v sestavě. "Je neuvěřitelné, že jsem znovu v v této pozici," rozplýval se.

 

 

"Je to úžasné. Skvělý úspěch pro mě a spoluhráče. Jsem rád, že zde stále hraji," dodal hokejista, který po angažmá v Anaheimu působil ještě v Edmontonu a u Devils, než zakotvil právě ve "vítězných destinacích".

 

Hokejisté Tampy přebrali po šestnácti letech Stanley Cup:

 

 

Naposledy se povedlo získat dva Stanley Cupy v řadě v jiném dresu již zmíněnému Stillmanovi, který v roce 2004 pomohl právě Tampě k prvnímu Svatému grálu a po roční výluce byl i u premiérového vítězství Caroliny.

 

Od vzniku soutěže se stal navíc teprve osmým mužem, kterému se povedlo "back-to-back" triumf získat v jiném týmu.

 

 

"Oba roky byly hodně emotivní. V St. Louis to ale bylo jiné. Šli jsme v podstatě z nuly na vrchol a předvedli parádní jízdu. Pokaždé u toho ale byla skvělá parta kluků, bez kterých bych to nedokázal," popsal Maroon.

 

 

Letošní play-off bylo jiné nejen v tom, že jeho Tampa patřila od úvodu ročníku k favoritům, ale především v tom, že se dohrávalo v bublině. "Bylo to náročné být daleko od rodiny," přiznal.

 

 

"Každý jsmě meli občas i temné dny, kdy jsme jen seděli na pokojích a prostě nechtěli nic jiného, než to všechno zaspat a na druhý den znovu bojovat. Bojovali jsme ale tvrdě. Spojili jsme se v jeden tým a našli způsob, jak všechno překonat," popsal zkušený forvard.

 

Podívejte se na reportáž Sportovních novin z finálového utkání Stanley Cupu:

 

Maroon sice bodově nezářil (zapsal 23 bodů v základní části), zato platil za pevný pilíř sestavy. Chválil si jej i trenér Jon Cooper. "Je to skvělý týmový hráč. Jsem zastáncem toho, že každý by měl vědět, jaká je jeho role. A on to ví. Má navíc skělý charakter a postavu," liboval si lodivod Tampy.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program