medaile světový pohár

Skvělá Strachová stoupá vzhůru. V Itálii si dojela pro stříbro!

Šárka Strachová
Zdroj: ČTK/AP

Lyžařka Šárka Strachová vybojovala podruhé v sezoně Světového poháru umístění na stupních vítězů. Bývalá mistryně světa skončila druhá ve slalomu v italské Santa Caterině. Vylepšila tím třetí místo z úvodu ročníku v Aspenu a posunula se na druhou příčku průběžné klasifikace disciplíny. Z vítězství se poprvé v kariéře radovala Norka Nina Lösethová.

První jízdu zvládla Strachová na jedničku. Jela technicky precizně a v jejím pojetí se dalo vyčíst i více agresivity než jindy. Nestačila na Lösethovou, která startovala s číslem jedna, a dlouho se zdálo, že bude druhá. S číslem 28 ji ale ještě o osm setin předstihla jednadvacetiletá Švýcarka Charlotte Chableová.

Ve druhém kole Strachová znovu předvedla výbornou jízdu, měla čtvrtý čas a dostala se o 25 setin do čela před do té doby vedoucí Slovenku Veroniku Velez-Zuzulovou. Mladá Chableová jízdu nedokončila a Strachovou připravila o třetí výhru v kariéře skvělá Lösethová.

Šárka Strachová (vlevo) na stupních vítězů
Zdroj: ČTK/AP Šárka Strachová (vlevo) na stupních vítězů

Českou slalomářku v součtu porazila o 1,12 sekundy a vybojovala pro norský ženský slalom první triumf po 16 letech. Sama uspěla poprvé v 98. startu v pohárovém seriálu.

PSALI JSME:

V čele pořadí slalomu SP se udržela v Itálii pátá Frida Hansdotterová ze Švédska. Strachová využila zaváhání Slovenky Petry Vlhové, která spadla v 1. kole, a na Hansdotterovou ztrácí 94 bodů. Pořadím se propadla Američanka Mikaela Shiffrinová, která kvůli zranění nezávodí.

Druhá česká lyžařka Martina Dubovská z prvního kola nepostoupila, na 38. místě ji od startu ve druhé jízdě dělilo 79 setin.