výsledky NHL

Skvělá premiéra! Frk ve svém prvním zápase za LA zazářil dvěma góly

Martin Frk zažil skvělý debut za LA Kings
NHL

Tomu se říká premiéra! Český útočník Martin Frk nastoupil poprvé po své červencové výměně z Detroitu do Los Angeles v NHL a hned se uvedl dvěma góly. Kings v kalifornském derby porazili San Jose 3:2 v prodloužení a šestadvacetiletý Frk byl vyhlášen hlavní hvězdou duelu. V dalších utkáních se střelecky z tuzemských hráčů prosadili Dominik Simon z Pittsburghu a Dominik Kubalík z Chicaga. Dvě asistence zapsal David Pastrňák z Bostonu.

Frk v červenci uzavřel s Los Angeles dvoucestnou smlouvu a od nové sezony působil na farmě v nižší soutěži AHL. Klub, který byl ještě včera nejhorším celkem v celé Západní konferenci, si ho pár hodin před zápasem se Sharks vytáhl ze záložního týmu v Ontariu, kde byl nejproduktivnějším hráčem a karlovarský odchovanec se uvedl při svém debutu skvěle.

Nastoupil ve třetí formaci společně s jednou z hvězd týmu Jeffem Carterem a Nikolajem Prochorkinem a byla to právě tato lajna, která se postarala o všechny góly LA. Vše začal Frk, který ve 42. minutě svou první trefou za Kings snížil na 1:2.

Český útočník navíc minutu a půl před koncem třetí dvacetiminutovky i vyrovnal, když zužitkoval pas od Cartera. Čtyřiatřicetiletý Kanaďan pak v prodloužení rozhodl o výhře a tím pádem LA přeskočilo San Jose v tabulce. Frk byl za svůj výkon vyhlášen první hvězdou střetnutí. Za poražené Sharks si asistenci připsal obránce Radim Šimek.

Z dalších tuzemských hráčů se trefili Kubalík a Simon. Pro útočníka Chicaga Kubalíka šlo o jedenáctý zásah v sezoně, Blackhawks vyhráli nad Islanders 5:2.

Stejným výsledkem zvítězil Pittsburgh, jehož úvodní gól vstřelil Simon, nad Nashvillem.

Třetí hvězdou zápasu Buffalo – Boston byl vyhlášen David Pastrňák, který nahrál na dva góly a Bruins zvítězili 3:0.

Další famózní výkon předvedl brankář David Rittich, který chytil 25 z 26 střel Edmontonu a Calgary zvítězilo 5:1. Jednu asistenci zapsal i forvard New Yorku Rangers Filip Chytil. Jezdci vyhráli na domácím ledě nad Carolinou 5:3.