Hokejová kariéra

Blíží se další Čechův zápas? Měsíc nechytal, teď má skvělou příležitost

Petr Čech
Zdroj: Profimedia

V říjnu to byla šokující zpráva. Petr Čech podepsal profesionální hokejovou smlouvu a odchytal svůj první zápas. Fanoušci byli u vytržení. Jenže uplynul měsíc a Čech se podruhé v brance neobjevil. A co víc, nebyl ani na soupisce.

Na začátku to byla sportovní senzace. Petr Čech čtyři měsíce po svém posledním zápase oznámil návrat mezi tři tyče, jenže ne mezi ty fotbalové. Rukavice vyměnil za brusle a lapačku a podepsal smlouvu s anglickým hokejovým týmem Guildford Phoenix.


Uplynuly čtyři dny a česká legenda odchytala první zápas. Debut vyšel na jedničku. Guildford vyhrál na nájezdy a ikona Chelsea a Arsenalu byla vyhlášena největší hvězdou zápasu. Fanoušci byli u vytržení.


Jenže velká hokejová sláva se uskutečnila 13.10. a od té doby není o Čechovi slyšet. Phoenix odehrál další tři zápasy a český brankář se neobjevil ani na soupisce. Guildford si ale poradil i bez něj. Ve čtvrté anglické lize je stále neporažen a se skóre 56:14 je jasným favoritem na postup.


Chelsea, ve které Petr Čech působí jako  poradce sportovního a technického úseku, ale nezanedbává. Naposledy navštívil divoký zápas s Ajaxem, který skončil 4:4. Kromě toho si stihl zahrát v kapele s Mirem Žbirkou.


Kdy se postaví vítěz Ligy mistrů opět mezi tři tyče zatím není známé, Guildford ale před zápasy nezapomíná na sociálních sítích informovat, že jejich hvězda není na soupisce. 

"Bude hlavně záležet, kdy budu mít volno, aby programy hokeje a fotbalu nekolidovaly a vždycky se to trefilo do volného dne," vysvětloval před necelým měsícem ikonický gólman. Naposledy se Petr Čech postavil do brány v reprezentační pauze. Nabízí se tak, že by mohl nastoupit už příští víkend. Chelsea má totiž v termínu od 10. do 23. listopadu volno. A právě 10. listopadu čeká zápas i Guildford, který zavítá na led Swindonu, tedy soupeře, proti kterému Čech už jedno vítězství vychytal. 
 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 13:05

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   14:45

   Magazín Evropské ligy (6)

   15:35

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   15:55

   Rychlá kola (12)

   16:25

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   14:45

   NHL – akce měsíce

   14:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   16:35

   World Rookie Tour - Part 1

   17:00

   UFC Reloaded (9)

   17:55

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

Celý Program