Aktualizováno 12.3. 2017 08:54
NHL Hokejová noc

Skvělá noc v NHL: Z gólů se radovalo šest Čechů včetně Jágra!

Jaromír Jágr

Z českého pohledu to byla gólově vyvedená hokejová noc. Celkem šest Čechů se totiž zapsalo do listin střelců a to včetně Jaromíra Jágra, který skóroval podruhé v řadě. Znovu to však k bodovému zisku Floridy nestačilo a ta podlehla Tampě 2:3. Zásluhu na tom měl i jednogólový Ondřej Palát.

Byl to od začátku vyhrocený zápas, ve kterém viděli diváci už po necelých dvou minutách bitku (J. T. Brown vs. Alex Petrovic). Pak to vypadalo, že se Florida ze smolné série proher probírá. Vždyť také po první třetině vedla na ledě Tampy Bay už 2:0. Skóre otevřel v 17. minutě Jaromír Jágr.

Začátek druhé části okořenila také rvačka a to mezi Dumontem a Yandlem. Poté však začal obrat Tampy, který načal Kučerov, vyrovnal Gourde a ve třetí třetině dokonal Ondřej Palát, který skvěle tečoval střelu Andreje Šustra. Blesky tak vyhráli 3:2.

Teprve třetí gól v letošní sezoně zaznamenal jednadvacetiletý mladík Jakub Vrána. Český útočník poslal už v páté minutě utkání Washington v přesilové hře do vedení povedenou tečí. Jenže ani on neměl na konci zápasu důvod k velké radosti. Los Angeles totiž vyhrálo i zásluhou jednogólového Mariána Gáboríka 4:2.

Kdo však gólem pomohl k výhře svého týmu, byl Radim Vrbata z Arizony. Také on otevřel skóre zápasu proti New Jersey. Kojoti byli však na konec za těsné vítězství 5:4 rádi. I tak se jim na předposledním místě Západní konference blíží sezona ke konci.

Pátým českým střelcem se stal Michael Frolík, jehož Calgary zdolalo Winnipeg 3:0. Kladenský rodák však neměl při druhém gólu Flames příliš těžkou úlohu. V přesilové hře zakončoval prakticky do prázdné brány.

Jedním gólem pomohl k těsné výhře Bostonu 2:1 nad Philadelphií také David Pastrňák.