Worlds 2020

Skupinový los mistrovství světa v LOL: S kým se utkají Češi?

Worlds 2020 skupinový los
Zdroj: LOL Esports
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
Publikováno 16. 9. 2020
Téma:

Dlouho očekávaný světový šampionát ve hře League of Legends se blíží a úterý přineslo los skupin. Ve hře budou i dva Češi, kteří reprezentují evropskou ligu LEC a ve skupině na ně čekají zástupci Severní Ameriky, Brazílie nebo Oceánie.

Na letošní světový šampionát v nejhranější online hře League of Legends se těší asi každý fanoušek esportu. Onemocnění COVID-19 totiž ovlivnil i svět virtuálního hraní, kvůli čemuž se neuskutečnily mistrovství ve střílečce CS:GO, taktické hře Dota 2 nebo battle royale fenoménu Fortnite. 

Vývojáři samotné hry se ale dokázali domluvit s nejvyššími politickými zastupiteli a světový šampionát nakonec dokázali po vzoru basketbalové NBA či hokejové NHL uspořádat. Kvůli zajištění co nejbezpečnějšího průběhu turnaje se místo klasické tour, kdy se Worlds odehrává ve třech, až šesti různých městech nakonec vše proběhne v Šanghaji, buď s velmi malým počtem diváků, nebo úplně bez nich.

 

 

Deset dní před startem byly konečně vylosovány skupiny jak předkol, tak i hlavní fáze. Předkola se odehrají ve dvou skupinách po pěti a nejlepší čtyři týmy nakonec postoupí do hlavní části turnaje, kde již čeká dvanáct papírově nejsilnějších celků. Los vypadá následovně

Skupina A: Team Liquid (#3 Severní Amerika), MAD Lions (#4 Evropa), Legacy Esports (#1 Oceánie), INTZ (#1 Brazílie), ⁠Papara SuperMassive (#1 Turecko)
Skupina B: LGD Gaming (#4 Čína), PSG Talon (#2 Taiwan), Rainbow7 (#1 Jižní Amerika), Unicorns Of Love (#1 Rusko), V3 Esports (#1 Japonsko)

 

 

České fanoušky bude nejvíce zajímat skupina s MAD Lions, kde působí i Marek „Humanoid“ Brázda a Matyáš „Carzzy“ Orság. Oba hráči patří k absolutní evropské špičce a budou horkými favority na postup do hlavní fáze turnaje. Už v předkolech je ale čeká náročný zápas proti severoamerickým Liquid, kteří dlouhodobě patří k předním týmům své ligy a na Worlds zavítají potřetí za sebou.

 

V hlavní části čekají reprezentanté z nejlepších světových regionů: Číny, Jižní Koreji, Taiwanu, Evropy a Severní Ameriky. Největší silou budou rozhodně disponovat týmy z čínské ligy, odkud vzešli vítězové posledních dvou ročníků, ale rozhodně se musí počítat i se zástupci z Evropy a Jižní Koreji. Každou ze čtyř skupin doplní jeden tým z předkol.

 

Skupina A: G2 Esports (#1 Evropa), Machi Esports (#1 Taiwan), Suning (#3 Čína)
Skupina B: DAMWON Gaming (#1 Jižní Korea), Rogue (#3 Evropa), JD Gaming (#2 Čína)
Skupina C: Fnatic (#2 Evropa), Team SoloMid (#1 Severní Amerika), Gen.G (#3 Jižní Korea)
Skupina D: DRX (#2 Jižní Korea), FlyQuest (#2 Severní Amerika), Top Esports (#1 Čína)

 

 

V samotném turnaji se velkých překvapení fanoušci dočkají opravdu často, ale za favority na celkové vítězství se rozhodně dají považovat nejlepší čínské týmy JD Gaming a Top Esports. Mezi další týmy s nejvyššími ambicemi by se ale letos měli řadit evropský šampioni z G2 Esports a jihokorejští mistři z DAMWON Gaming. 

 

Samotný turnaj odstartuje 25. září a vše bude v angličtině možné sledovat zdarma na platformách Twitch a YouTube. Časový rozvrh šampionátu by se měl v nadcházejících dnech objevit na webu lolesports.com.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program