Zákrok na rozhodčího

Skuhravý bude za svůj blikanec pykat. Dostal stopku na 3 zápasy

Hokejista Václav Skuhravý dostal trest na 3 zápasy
Zdroj: Profimedia
Téma:

Zkratkovité jednání hokejového útočníka Václava Skuhravého mu vyšlo pěkně draho. Disciplinární komise hokejové extraligy ho totiž za zákrok na rozhodčího potrestala stopkou na tři zápasy. Hokejový útočník Karlových Varů musí navíc zaplatit 10% svého měsíčního platu.

Kapitán Energie neudržel nervy během nedělního zápasu proti Mladé Boleslavi. Ke zmiňovanému incidentu došlo v průběhu třetí třetiny, kdy Vary prohrávali 1:3. Skuhravý po buly totiž strčil do čárového rozhodčího Lukáše Rampíra a následně ho poslal i k ledu. Hlavní rozhodčí mu vzápětí uložil osobní trest do konce utkání. Nyní ho potrestala i disciplinární komise v čele s Viktorem Ujčíkem.

„Je zřejmé, že hráč nejdřív v reakci na zdviženou hůl protihráče instinktivně zaklonil hlavu a následně – s prodlevou po uvedeném jednání a zcela vědomě – atakoval čárového rozhodčího, kterého strčením do hrudníku vychýlil z rovnováhy a povalil na ledovou plochu,“ vyjádřil se k zákroku předseda extraligové disciplinárky.Ujčík tak zároveň překvalifikoval Skuhravého čin jako napadení rozhodčího, za což je podle disciplinární řádu možné uložit i trest na deset zápasů. V případě Skuhravého se však bude jednat jen o stopku na tři zápasy. Čtyřicetiletý hokejista musí navíc zaplatit pokutu, která je ve výši 10% jeho měsíčního platu. Václav Skuhravý se tak na led vrátí až 20. prosince v utkání proti Pardubicím.

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   19:00 21:10
   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program