BÝVALÝ HRÁČ

Skotská liga je specifická, říká Sionko. Tým jako Slavia tam není

Libor Sionko
Zdroj: Profimedia
Libor Sionko
Jiří Průša
Jiří Průša
26.2. 2021 19:42
Téma:

Bývalý fotbalista Libor Sionko je jediným Čechem, který u Rangers působil. Dlouholetý křídelník Sparty vidí šance na postup vyrovnané. Slavia by podle něj mohla využít specifika skotské ligy.

Libor Sionko odehrál největší část své kariéry v pražské Spartě, ale prošel i několika zahraničními kluby, a jedním z nich byli i Rangers, příští soupeř Slavie v Evropské lize.

 

Sionko při jednosezonním angažmá ve skotském týmu prvního půl roku nastupoval pravidelně, jenže poté přišla změna trenéra a nový kouč na českého křídelníka příliš nesázel. "Vzhledem k mojí konstituci a postavě se do skotské ligy úplně nehodím, takže následný přestup do Kodaně jsem uvítal,“ prozradil ke svému krátkému angažmá.

 

Skotskou ligu Sionko popisuje jako velmi bojovnou: "Celtic a Rangers se vymykají, protože mají spoustu zahraničních hráčů. Skotská liga je o tom, že tyhle dva celky se snaží hrát jiný fotbal a ty ostatní týmy většinou využívají tvrdosti, agresivity a té soubojové hry."

 

Při svém krátkém působení ve Skotsku si 44letý fotbalista zvykl na to, že soupeři hrají hlavně na souboje a většinu času brání. Toho by podle něj Slavia mohla využít. Když by byla více na míči, soupeř by byl v neobvyklé situaci. "Co se týká skotské ligy, tak na takového soupeře, jako je Slavia, určitě nenarazí," nastínil specifika fotbalu ve Skotsku.

A jaké jsou podle 41násobného reprezentanta šance Slavie na postup? "K šancím říkám na rovinu, že je to fifty-fifty. Rangers mají svoji kvalitu, ale ta skotská liga je pouze o dvou, třech celcích. Zbytek ligy nemá takovou kvalitu, aby mohl pořádně prověřit Rangers. Je to velmi otevřené a pro Slavii dobrý los," neodvážil si tipnout favorita dvojzápasu.

Velikost skotského klubu dokazuje i situace z před deseti let. Rangers se dostali do finanční tísně a přesunuli se do čtvrté ligy. Během čtyř sezon se ale dostali zpátky mezi elitu a nyní vedou ligu o 18 bodů. "Byla tam insolvence, ale oni se dostali rychle nahoru, protože jsou velký klub a je tam spousta sponzorů, kteří ten klub nenechají padnout. Díky tomu se dostali tak rychle zpátky nahoru," vzpomněl na neslavnou kapitolu klubu.

Přestože Sionko odehrál téměř 200 zápasů ve sparťanském dresu a jednu sezonu hrál i za Rangers, postup bude přát sešívaným: "V evropských zápasech přeji úspěch českým týmům, takže budu fandit Slavii."

Slavia svým postupem přes Leicester ohromila celý fotbalový svět:


TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program