Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Bolestná ztráta

Skoro se mi zastavilo srdce, říká Straka o Perglově smrti

Pavel Pergl a František Straka
Zdroj: profimedia.cz

Naprostý šok! Takovou emoci způsobila u trenéra Františka Straky informace o tom, že jeho bývalý svěřenec ve Spartě Pavel Pergl se tento týden oběsil. Zkušený kouč si to zrovna u něj vůbec nedokáže vysvětlit.

"Když jsem se to dozvěděl, skoro se mi zastavilo srdce. Vytryskly mi slzy do očí, byl to pro mě obrovský šok," přiznal Straka v rozhovoru pro web Nova Sportu s tím, že Pergla bral za nezdolného válečníka. O to víc ho jeho smrt šokovala. 

"Já jsem Pavla poznal jako neskutečného bojovníka s velkým srdcem. Třeba nebyl tolik vidět jako někteří další hráči, ale byl to absolutně týmový fotbalista a skvělý kamarád. O to víc mě překvapilo, co se stalo. Nikdy bych neřekl, že se k něčemu takovému Pavel uchýlí," prohlásil charismatický kouč, jenž momentálně vede libanonský celek Al Ansar.
 


Straku také zaráží, že od loňského roku jde už o třetího slavného českého fotbalistu, který si takto sáhl na život. 

"Oběsil se Franta Rajtoral, David Bystroň, teď Pavel Pergl… Asi každý si pokládá otázku, proč se to muselo stát. Deprimuje mě to a musím říct, že jsem z toho zaražený. Navíc já ty kluky trénoval a byl jsem tady pro ně. Mohli za mnou přijít," prohlásil Straka a vyjádřil se i k démonům, které podle něj nejvíc ničí lidskou duši.

"Myslím, že nějaká vnitřní krize přijde občas na každého. Základem číslo jedna je pak rodina. Zkrátka mít někoho, komu se můžete svěřit a třeba ho poprosit o pomoc. Nejhorší ze všeho je totiž zjištění, že jste na všechno sám," poznamenal bývalý lodivod Slavie či Sparty.
 


Samostatnou kapitolou jsou pak samozřejmě finance. "Spousta hráčů si asi neuvědomuje, že fotbal je krátkodobá záležitost, která bude jednoho dne pryč. Ti kluci pak skončí třeba i na ulici, protože si nenašetřili žádné peníze. Ta realita je docela tvrdá a ne každý je na ni připravený. Ale i takový je bohužel život," uzavřel Straka s lítostí v hlase. 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:20 23:25

   MONETA Czech PGA Tour (1)

   23:25

   NHL News

   23:35

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   01:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   00:45

   Element (388)

   01:00

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

Celý Program