skoky na lyží

Skokan Koudelka zuří: Proč vyhodili trenéra, když se začalo dařit!

Roman Koudelka
Zdroj: Profimedia
Roman Koudelka

Vedení sekce Skoku na lyžích v pondělí odvolalo od národního týmu lyžařů trenéra Davida Jiroutka. Informace ale nemile překvapila nejlepšího z českých skokanů Romana Koudelku. Ten konec kouče nechápe a rozhodnutí funkcionářů kritizuje.

Jiroutek skončil podle vyjádření Odborného sportovního úseku Skoku na lyžích kvůli nepřesvědčivým výsledkům v první části zimní sezóny 2019/2020.


Koudelka však rozhodnutí vůbec nerozumí. „Dnes jsem se dozvěděl, že Davida odvolali kvůli špatným výsledkům! Po závodech v Itálii, které byli z pohledu letošní zimy ty nejúspěšnější! Dozvěděl jsem se to po dnešním přistání v Praze, když jsem zapnul mobil a neměl jsem daleko k slzám!“ píše Koudelka na svém facebooku.


A v emocích píše další pocity. „Jako vážně? V době, kdy se aspoň trochu začalo dařit, kdy jsem měl pocit, že konečně jdeme tím správným směrem nastane tohle? Opravdu? Od rána neřeším nic jiného,“ vyznává se nejlepší český skokan.


Podle Koudelky je problém českého skoku na lyžích úplně někde jinde, než v osobě hlavního trenéra: „Moc děkuji všem z rady úseku skoku, že děláte opravdu vše pro sportovce, klobouk dolů. Tohle by nedokázal ani Chuck Norris! Hlavně že máme kde trénovat a podmínky máme srovnatelné se světem! Není náhodou v tom ten problém?“


Pověření vést reprezentaci dostal nově Antonín Hájek. Koudelka s novým trenérem problém nemá a na další závody je opět připravený jet. Jen měl potřebu říci nahlas svůj názor. „Svaz lyžařů v tomhle prsty opravdu nemá. Davida odvolala rada úseku skoku. Ta má slova nejsou nic proti novému trenérovi Tondovi Hájkovi. Díky všem a jak jsem říkal po závodě na turné: Nelamte nad námi hůl, opravdu to nemáme lehké!“
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:20 02:10

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   02:10

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

Celý Program