Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.10. 2017 10:07
sport a politika z tepláků do kvádra

Skokan Janda chce dodržet slib. Jako poslanec už nebude skákat

Jakub Janda
Zdroj: Profimedia

Kariéra úspěšného českého skokana na lyžích Jakuba Jandy, coby sportovce, je nejspíš u konce. Bývalý vítěz Turné čtyř můstků a Světového poháru se dostal do Poslanecké sněmovny a jak slíbil již dříve, sport musí jít stranou.

Janda strávil ve Světovém poháru dlouhých dvacet let a díky hlasům voličů ze čtvrtého místa kandidátky v Moravskoslezském kraji, se bude jeho následující kariéra ubírat úplně jiným směrem, než byl zvyklý.

 

"Před volbami jsem řekl, že když se stanu poslancem, je to asi konec kariéry. Tyhle dvě věci nejdou skloubit, aby se obě dělaly na sto procent," uvedl Janda pro ČTK. "Ještě musím vyřešit své závazky vůči Dukle (Liberec) a svazu (lyžařů). Uvidí se. Teď je na závěry ještě brzy," dodal devětatřicetiletý skokan. Ve čtvrtek by měl odjet na soustředění do Oberstdorfu.

 

 

"Člověk jde životem a cíle se vyvíjejí. Teď se z jedné etapy posunuju do druhé a jsem na jiné vlně. Vydávám se jinačím směrem než sportovní kariérou," narážel Janda na nadcházející olympiádu.

 

Nicméně nebere to jako životí tragédie, spíše naopak. Vždyť letošní ročník Světového poháru měl být nejspíš stejně jeho poslední.

 

Nejlepší sezonu zažil dnes devětatřicetiletý Janda v letech 2005/06, kdy ovládl spolu s Finem Jannem Ahonenem Turné čtyř můstku a získal i velký křišťálový globus pro vítěze Světového poháru. O rok dříve slavil na MS stříbro na středním a bronz na velkém můstku. "Nejsem nostalgický, abych se utápěl ve vzpomínkách. Jsem teď a tady," uvedl.

 

Janda působí v ODS už téměř deset let, je předsedou ve Frenštátě pod Radhoštěm a členem regionální rady ODS.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:35 04:15

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

   11:25

   UFC Now (12)

   12:15

   Truck Racing Magazine (2)

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

Celý Program