rozhovor play off nhl

Hrubka ve finále Stanley Cupu? Nerozhodí mě to, říká Polák

Zdroj: TV Nova

Finále Stanley Cupu je v plném proudu a po dvou úvodních zápasech zatím mají k zisku slavné trofeje blíže hokejisté Pittsburghu. Tučňáci na svém ledě San Jose dvakrát doslova udolali a v sérii vedou 2:0. Žraloci ale nepanikaří a před domácím dvojutkáním zbraně rozhodně neskládají.

"Nikdo neřekl, že to bude jednoduché. Škoda, že jsme tady neurvali alespoň jeden zápas. Takový je ale hokej. Teď jedeme domů a vyhrajeme," věří obránce San Jose Roman Polák, který byl ve druhém utkání série stejně jeho krajan a spoluhráč Tomáš Hertl vidět.


Zatímco šikovný útočník se stal smolařem utkání, když hned třikrát trefil tyč branky Pittsburghu, Polák si sypal popel na hlavu po hrubce, díky které šli Tučňáci do vedení. Po nepřesné Polákově rozehrávce zakončoval kombinaci Hagelina a Bonina snadno do prázdné branky Kessel."Chyby k hokeji patří. První gól jde za mnou, zavinil jsem ho já. To se prostě stane, musíme pak dát gól zase my a obrátit to. Naše hra se musí celkově zlepšit, a to jak v obranném, tak útočném pásmu," uvědomuje si třicetiletý bek.Že by ale chyba nějak ovlivnila jeho další výkon, Polák rázně odmítá. "Takových chyb jsem za svoji kariéru udělal hodně. I když jsem jí udělal při finále Stanley Cupu, tak mě nerozhodí. Dál hraju svůj hokej," uzavřel český drsňák.


Žraloci ve druhém duelu padli až v prodloužení. V nastavení vyhrál vhazování kapitán Tučňáků Crosby pro Letanga a Sheary z levého kruhu parádní ranou pod horní tyč rozhodl. San Jose prohrává v boji o Stanley Cup 0:2, ale nemusí zoufat. Další dva duely se budou hrát právě na ledě Žraloků. Finálová série pokračuje v noci ze soboty na neděli.

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   20:50

   Element (388)

 • Nova Sport 2

  • 16:20 16:50

   Czech rally 2019 (2)

   16:50

   RunTour – Brno

   17:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program