škatulata kulový blesk

Největší brankářská akce všech dob! Co vše spustil Guardiola?

Největší gólmanská výměna všech dob
Zdroj: Profimedia
Největší gólmanská výměna všech dob
Téma:

Letnímu přestupovému období zanedlouho odzvoní. Událo se v něm mnohé. Nejvíce se nakupovalo v anglické Premier League, ve které vybuchla i bomba v podobě největšího přestupu historie. Nenakupují se jen gólové mašiny, ale hodně zajímavé je to také v brankářské sekci. Kluby mění několik extratříd, nejvíce rušno je okolo Harta, Brava a Cillessena.

Hodně povyku vzbudil nový lodivod modrého Manchesteru Pep Guardiola, když překvapivě v prvním zápase nepostavil letitou jedničku v klubu i reprezentaci Joa Harta. Jeho konkurent měl podle slov trenéra lepší předsezónní přípravu, takže má 29letý Hart smůlu.


Jenže ani Caballero nebude v nové éře Manchesteru City hlavní postavou v bráně. Chystá se příchod barcelonského Claudia Brava, který oba odstaví. Hart se s postem dvojky smířit nechce, už okolo něj krouží Everton a on jim na nabídku zřejmě kývne.


Náhradu za Brava našla Barcelona rychle. Do katalánského velkoklubu se stěhuje Nizozemec Jasper Cillessen z Ajaxu. Ten má všechny předpoklady k tomu, aby se stal jednou v Barceloně nesmrtelným.


Skvělé výkony ho katapultovaly mezi brankářskou elitu, pouze rozlučka s nizozemským klubem mu nevyšla. V play-off Ligy mistrů dostal čtyři góly a dosáhl svého nejhoršího výkonu ve všech 143 zápasech za Amsterdam.


I ten má za dlouholetou jedničku v bráně náhradu. Svatyni v amsterdamské aréně bude strážit nizozemský brankář Tim Krul. Ten přichází na hostování z Newcastlu, a pokud vám jeho jméno nic neříká, zavzpomínejte na Mistrovství světa před lety v Brazílii. Tam se proslavil střídáním a následným likvidováním penalt ve čtvrtfinálovém zápase proti Kostarice.


Na přestupním trhu jsou brankáři horké zboží. Přestupová politika světových klubů je zřejmá. Základ je mít oporu v zadních řadách. Uvidíme, jestli jim tahy vyjdou. Smutný však stejně zůstáví Joe Hart.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Chtěla hrát s přítelem fotbal, a tak nakonec souhlasil! Tohoto rozhodnutí už nepřestane litovat

GALERIE: Kam se hrabe Damková. Italskou první ligu bude pískat tahle dokonalá kráska!

med TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program