škatulata kulový blesk

Největší brankářská akce všech dob! Co vše spustil Guardiola?

Největší gólmanská výměna všech dob
Zdroj: Profimedia
Největší gólmanská výměna všech dob
Téma:

Letnímu přestupovému období zanedlouho odzvoní. Událo se v něm mnohé. Nejvíce se nakupovalo v anglické Premier League, ve které vybuchla i bomba v podobě největšího přestupu historie. Nenakupují se jen gólové mašiny, ale hodně zajímavé je to také v brankářské sekci. Kluby mění několik extratříd, nejvíce rušno je okolo Harta, Brava a Cillessena.

Hodně povyku vzbudil nový lodivod modrého Manchesteru Pep Guardiola, když překvapivě v prvním zápase nepostavil letitou jedničku v klubu i reprezentaci Joa Harta. Jeho konkurent měl podle slov trenéra lepší předsezónní přípravu, takže má 29letý Hart smůlu.


Jenže ani Caballero nebude v nové éře Manchesteru City hlavní postavou v bráně. Chystá se příchod barcelonského Claudia Brava, který oba odstaví. Hart se s postem dvojky smířit nechce, už okolo něj krouží Everton a on jim na nabídku zřejmě kývne.


Náhradu za Brava našla Barcelona rychle. Do katalánského velkoklubu se stěhuje Nizozemec Jasper Cillessen z Ajaxu. Ten má všechny předpoklady k tomu, aby se stal jednou v Barceloně nesmrtelným.


Skvělé výkony ho katapultovaly mezi brankářskou elitu, pouze rozlučka s nizozemským klubem mu nevyšla. V play-off Ligy mistrů dostal čtyři góly a dosáhl svého nejhoršího výkonu ve všech 143 zápasech za Amsterdam.


I ten má za dlouholetou jedničku v bráně náhradu. Svatyni v amsterdamské aréně bude strážit nizozemský brankář Tim Krul. Ten přichází na hostování z Newcastlu, a pokud vám jeho jméno nic neříká, zavzpomínejte na Mistrovství světa před lety v Brazílii. Tam se proslavil střídáním a následným likvidováním penalt ve čtvrtfinálovém zápase proti Kostarice.


Na přestupním trhu jsou brankáři horké zboží. Přestupová politika světových klubů je zřejmá. Základ je mít oporu v zadních řadách. Uvidíme, jestli jim tahy vyjdou. Smutný však stejně zůstáví Joe Hart.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Chtěla hrát s přítelem fotbal, a tak nakonec souhlasil! Tohoto rozhodnutí už nepřestane litovat

GALERIE: Kam se hrabe Damková. Italskou první ligu bude pískat tahle dokonalá kráska!

med TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Michelin Virtual British Grand Prix

   02:30 04:15
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

   14:25

   Element (414)

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   01:40 03:45
   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   12:20

   UFC Reloaded (30)

Celý program