nechutné chování

Skandál v zámořském hokeji! Junioři byli údajně nuceni jíst výkaly

Hokejista Daniel Carcillo
Zdroj: Profimedia
Jiří Průša
Jiří Průša
22.6. 2020 20:11
Téma:

Dva bývalí hokejisté rozvířili v zámoří skandál obřích rozměrů. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu Daniel Carcillo a Garrett Taylor totiž prozradili, jaká zvěrstva se dějí nováčkům, kteří přijdou do juniorské soutěže.

Daniel Carcillo prožil dlouhou skvělou kariéru v NHL, kde slavil i dvakrát zisk Stanleyova poháru, Garrett Taylor takové štěstí neměl. Po juniorské kariéře se nedostal do NHL ani AHL a brzy ukončil kariéru. Oba nyní žalují tři juniorské soutěže QMJHL, OHL a WHL a všech jejich 60 týmů za to, jak se tam přehlíží šikana a nechutné útoky se sexuálním podtextem.


Carcillo začínal svá juniorská léta v týmu Sarnia Sting a podle The Hockey News uvedl, že tam spolu s ostatními nováčky čelil takřka nepřetržitému násilí. On sám si z toho prý odnesl traumata, která ovlivňují jeho mentální stav dodnes, a to o celé šikaně věděli jak trenér Jeff Perry, tak i generální manažer Terry Doran.
 


A o co přesně šlo? Nováčci museli podle Carcilla v týmu protrpět takovéto věci:

- Ve sprchách seděli uprostřed, zatímco ostatní na ně močili a plivali sliny či žvýkací tabák. Minimálně jednou to viděl trenér Perry, zasmál se a odešel

- Nováčci byli biti přes holý zadek odříznutou brankářskou hokejkou a měli hluboké otevřené rány, kvůli kterým si ani nemohli sednout.

- Na výjezdech byli nováčci svlečeni a po osmi lidech vměstnáni na záchod na autobusovém nádraží. Starší hráči jim svázali všechno oblečení do koule a hráči směli vyjít až když byli oblečení, což trvalo i hodiny. Ostatní na ně během toho plivali a močili. Trenéři tomu přihlíželi.

- Nováčci museli ústy vytahovat jablka z nádoby, která byla naplněná močí slinami a jinými tělními tekutinami.

- "Nováčkovská raketa" se říkalo tomu, když čtyři hráči museli nasednout do koše na prádlo na kolečkách a starší košík plnou silou roztlačili a poslali proti zdi. Někteří hráči při tom utrpěli zranění a dokonce ztratili vědomí.

- Jeden nováček byl připevněn ke stolu nahým zadkem nahoru. Ostatní ho bičovali páskem, čehož se zúčastnil i sám trenér, který se poté smál, když mladík brečel.
 

 

Garrett Taylor popsal chování k nováčkům v týmu Lethbridge Hurricanes mimo jiné takto:

- Taylora si vzal trenér stranou a nutil ho prát se s jinými šestnácti či sedmnáctiletými chlapci, aby se tým zostřil. Během jedné bitky utrpěl vážný otřes mozku a i jiní jeho spoluhráči utrpěli vážná zranění během těchto rvaček.

- Hlavní trenér poskytnul svou kreditku někomu ze starších hráčů na nákup alkoholu na "Nováčkovskou párty". Nováčci oděni v dámských šatech museli konzumovat alkohol dokud neomdleli a nezvraceli.

- rasistické, sexistické a homofobní nadávky byly denním chlebem nováčků.
 
U soudu se ještě vyšetřovali ohavnější věci, jako, že hráči byli nuceni konzumovat moč, sliny, sperma a exkrementy svých spoluhráčů. Masturbovat v šatně před všemi spoluhráči a trenéry. Mít sex se zvířaty. Byly jim přivazovány těžké předměty na genitálie. Museli své genitálie ponořovat do toxických tekutin. Do análních otvorů jim byly strkány předměty jako košťata a hokejky. A že museli konzumovat zakázané drogy. Žádný z těchto bodů ale nebyl u soudu prokázán.
 


Ryan Munce byl Carcillův spoluhráč v Sarnii Sting a pro The Hockey News potvrdil, že ony ohavnosti se nováčkům opravdu děly, a že on se k žalobě připojí. To údajně potvrdili už i další hráči, a tak to vypadá, že se rýsuje kauza obrovských rozměrů.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   14:05 14:15
   14:15

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto3)

   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink MotoGP)

   16:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto2)

   16:50

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   17:25

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

 • Nova Sport 2

  • AS Řím - AFC Ajax

   13:00 14:45
   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   20:00

   Magazín NBA Action (17)

Celý program