Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2016 19:56
video rodiče mají jasno

SKANDÁL v českém hokeji! Sudí udeřil pěstí 13letého kluka!

Zdroj: TV Nova

Zvláštní způsob rozhodování zápasu mezi mladými hokejisty řeší svaz. Při utkání krajské ligy starších žáků v Lanškrouně čárový sudí napadl 13letého hráče Hlinska. Tvrdí to chlapcovi rodiče, kteří chtějí, aby byl sudí potrestán. Navíc podle jednoho z trenérů to nebyl jediný útok arbitrů v utkání.

Začala snad nová éra hokeje? Bitkaři možná už nejsou jen mezi hráči, ale i rozhodčími. „Praštit pěstí do obličeje třináctiletého kluka a cloumat mu hlavou, to je dost agresivní,“ řekl pro TV Nova otec údajně napadaného hokejisty.


K incidentu došlo v závěru zápasu. Hráči se mezi sebou poprali a rozhodčí se je snažili odtrhnout. „Rozhodčí by měl určitě reagovat jiným způsobem,“ přiznal trenér Hlinska Dušan Schweinfurter. „Takhle se hráči během bitky nerozdělují,“ dodal otec mladého hokejisty.


Podle klubu to ale nebyl jediný incident. Jeden z čárových rozhodčích měl prý ještě napadnout dalšího hráče Hlinska. „Jak mu sáhl na koš (u helmy – pozn. red.), tak mu poškodil brýle,“ doplnil Schweinfurter.


Lanškroun zdolal Hlinsko 6:2, ale více než výsledek se nakonec řešil nečekaně vypjatý závěr. Řešti se toho bude zřejmě dost. „Trenér domácího mužstva dostal trest ve hře, poté došlo k pokusu o napadení rozhodčích při odchodu ze zimního stadionu, mělo jít o fanoušky hostujícího týmu,“ prozradil Zdeněk Zikmund, mluvčí Českého svazu ledního hokeje.


UŽ JSTE VIDĚLI?


Delegace krajských rozhodčích tvrdí, že ze záznamu není jasné, co se doopravdy stalo. Ale klub a rodiče na prošetření případu trvají. „Je možné obrátit se na krajský výkonný výbor,“ připomněl Zikmund.


Pokud by rozhodčí pochybil, mohl by kromě finančního trestu přijít i o licenci.
 

brz TN.cz