Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 4. 2018
Biatlon Už zase

SKANDÁL: Trenér chtěl sex s biatlonistkou (17). Ta to nahlásila!

Anna Moisejeva
Zdroj: facebook

Teprve nedávno skončil soud s chlípným doktorem Larrym Nassarem. Ten dostal za zneužití více než 250 dívek trest ke 175 letům vězení, respektive doživotí. Podobný případ teď řeší v Rusku. Biatlonový trenér Sergej Tutmin požadoval sex po neplnoleté svěřenkyni. Slíbil ji za to účast v reprezentaci. Sportovkyně to ale oznámila a kouč má velký problém.

"Nabídl jí perspektivu, lákal ji do národního týmu. Místo v něm by si zajistila, pokud by vyhověla jeho požadavkům," uvedl pro agenturu AP Roman Terjuškov, ministr sportu moskevské oblasti. "Případ jsme odevzdali prokuratuře. Biatlonistka má plnou podporu a ochranu," dodal.

 

Incident se stal v září 2017 v Moskevském sportovním středisku. Teprve sedmnáctiletá Anna M. dodala jako důkaz telefonní hovor. I v něm byly nevhodné návrhy zaznamenány. Chlípnému trenérovu Tutminovi v Rusku pozastavili činnost a případ řeší policie.

 

 

V únoru tohoto roku proběhl soud s bývalým doktorem amerických gymnastek Larrym Nassarem. Ten zneužil více než 250 žen a dívek, nejen ze sportovního prostředí. U soudu dostal doživotní trest.

lju TN.cz