Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.4. 2016 23:43
nova sport premier league darts

Vítězná šňůra Taylora skončila! V Birminghamu ho porazil Wright

Peter Wright
Zdroj: Profimedia

Pouhá tři kola zbývala do konce další fáze prestižní šipkařské Premier League. V Birminghamu se tak daly čekat velké boje o místo v play-off. A diváci rozhodně neodcházeli zklamaní. Došlo dokonce i na překvapení.

A to hned v prvním zápase večera. Lídr soutěže Phil Taylor se postavil až sedmému v pořadí, Peteru Wrightovi. Po úvodním oťukávání si brzy oba borci navzájem vzali podání a pak byl k vidění vyrovnaný souboj až do osmého legu. V něm se však Taylorovi nepodařilo zavřít, když netrefil double 20, a toho soupeř dokonale využil. A právě to se ukázalo jako rozhodující. Pak už se totiž ani jeden z obou protivníků nenechal o servis připravit, v jedenáctém kole Wright zavřel na 71 a celkově vyhrál 7:4.

 

Gary Anderson neměl v otázce účasti v play-off vůbec nic jistého a podle toho také vypadal jeho start do utkání proti van Barneveldovi. Hned v prvním kole si totiž vzal soupeřův servis a vzápětí se dostal do dvoubodového vedení. Jenže van Barneveldovi se hned nato povedl ten samý kousek a de facto se začínalo od nuly. Servis se neukázal jako výhoda ani v dalším průběhu.

 

Zápas se nakonec lámal v desátém legu a jedenáctém legu, kdy si Anderson nejprve za stavu 4:5 ve svůj neprospěch připravil situaci na zavření na 40, nicméně to se mu nepovedlo. Nakonec ale dokázal hru dovést do vítězného konce a srovnal na 5:5. Jedenáctá hra přinesla velké drama, kdy se oběma hráčům nedařilo dlouho zavřít, nakonec byl ale úspěšnější Anderson, který vyhrál i hru dvanáctou a celkově 5:7. Vítěz si tak výrazně polepšil v boji o postupující čtyřku, naopak poražený už mnoho šancí na postup nemá.

 

Robert Thornton měl už před Birminghamem jistotu, že se do play-off nepodívá. A podle toho taky vypadalo střetnutí proti Adrianu Lewisovi. Thornton rychle prohrával 0:3, pak si sice uhrál bod, ale to bylo v jeho podání opět na dlouhou dobu vše. Za stavu 1:6 se sice Lewisovi nepodařilo zavřít na 170 a následně hru prohrál, ze strany Thorntona už šlo ale pouze o kosmetickou korekci výsledku. Lewis na závěr totiž zavřel dvacítkou a double 10 vyhrál jasně 7:2.

 

James Wade byl před zastávkou v Birminghamu na pátém místě, a tak potřeboval nutně zabodovat. Místo toho pro něj však zápas s Michaelem van Gerwenem skončil totálním fiaskem. Prakticky jedinou světlou chvilku měl třiatřicetiletý šipkař proti o šest let mladšímu soupeři v pátém kole, které zahájil stoosmdesátkou a nakonec jej i dovedl do vítězného konce. Po hříchu to však byl jeho jediný úspěch

 

Na závěr programu došlo i na dělbu bodů, když Peter Wright dokázal proti Garymu Andersonovi dotáhnout v zápase plném breaků dvoubodové manko

 

Výsledky:

Peter Wright - Phil Taylor - 7:4

Raymond van Barneveld - Gary Anderson - 5:7

Adrian Lewis - Robert Thornton - 7:2

James Wade - Michael van Gerwen - 1:7

Peter Wright - Gary Anderson - 6:6

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   03:45

   Element (385)

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

 • Nova Sport 2

  • 23:45 01:30

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   01:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   02:05

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   09:00

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   10:40

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

Celý Program