třetí triumf v řadě

Šipkařským mistrem Evropy je Rob Cross. Vyhrál třetí šlágr v řadě!

Rob Cross
Rob Cross

Novým šipkařským mistrem Evropy se stal Angličan Rob Cross, který si ve finále turnaje v německém Göttingenu porazil Velšana a bývalého ragbyového hráče Gerwyna Price 11:6 na legy. Cross získal i prémii 120 tisíc liber.

Crossovi se podařil nevídaný kouse, vyhrál už třetí prestižní turnaj po sobě. Po triumfu na mistrovství světa 2018, klání Wolrd Matchplay a nyní i evropský šampionát.

Cestou k triumfu vyřadil postupně Darryla Webstera, Joe Cullena, Rickyho Evanse, Darryla Gurneyho a nakonec i zmiňovaného Gerwyna Price. Světová jednička Michale Van Gerwen překvapivě skončila už v prvním kole, když podlehla Rickymu Evansovi 5:6.

Po triumfu pak také Rob Cross přiznal, že sesazení Ven Gerwena je jeho cílem. „Jsem tady, abych se stal světovou jedničkou, Nehraju tady na nějaká čísla, věřím prostě, že jednou budu nejlepší na světě,“ řekl s trofejí.