šipkoví profíci

Parádní boje na šipkařském Masters! Druhé kolo už zná své kvalifikanty

Skotský šipkař Peter Wright se raduje z postupu mezi čtyři nejlepší, do semifinále ho doprovodí také Angličan Aspinall
Zdroj: Profimedia
Skotský šipkař Peter Wright se raduje z postupu mezi čtyři nejlepší, do semifinále ho doprovodí také Angličan Aspinall
Téma:

Turnaj The Masters v anglickém Milton Keynes přinesl velké překvapení hned první den, kdy zavřeným oknem vyletěl ven obří favorit a světová jednička Michael van Gerwen. Zajímavý program přináší i druhý hrací den.

Hned úvodní duel mezi sedmým mužem žebříčku PDC Darylem Gunerym a světovou desítkou Davem Chisnallem přinesl obrovskou bitvu. Angličan, hrající poprvé v kariéře v brýlích, měl sice lepší úvod a soupeři hned sebral podání. Gurney se ale nevzdal a klání srovnal.

 

Za stavu 8:8 pak severoirský šipkař minul double 16 a dal soupeři šanci. Chisnall zavřel dvacet osm na tři šipky a připravil si rozhodující leg. Gurney nedokázal zavřít double top. Trefil singl a dvakrát pak minul i dvojitou desítku. Jeho soupeř pak zavřel padesát na dvě šipky a stal se prvním postupujícím večera.


Světová šestka Gary Anderson se postavil k terči a čelil anglickému šipkařovi Ianu Whiteovi. Podobně jako předchozí duel, i tento zápas byl velmi vyrovnaný. Za stavu 9:7 zavíral Létající Skot 170. Dva vysoké triply trefil, ale bull minul. Toho využil jeho sok, který se dostal do kontaktu.

 

Jenže v rozhodujícím legu měl Diamond Andersona na lopatě. Double dvacet ale třetí šipkou minul a skotský hráč pak využil hned první ze tří matchdarts a po úspěšně trefeném dvojnásobku šestnáctky získal postoupil do druhého kola.

Velmi těsno bylo také v duelu úřadujícího světového šampiona Petera Wrighta. Joe Cullen sice kousal, ale nakonec nestačil fantastickému finiši Snakebita a mezi šestnácti nejlepšími končí již v první rundě.

 

Wright po celou dobu držel průměr na tři šipky přes sto. I tak jeho soupeř házel trpělivě a dlouhou dobu držel druhého hráče žebříčku PDC v nervech. Poslední tři legy ale byly zcela v režii šampiona, který se s ledovým klidem proházel k postupu. V rozhodujícím legu si připravil stejně jako Anderson double šestnáct.

Velšan Gerwyn Price se zprvu pral se Simonem Whitlockem ve velkém stylu. Oba borci házeli s průměrem vyšším, než jedno sto, ale před přestávkou, která následuje po deseti odehraných lezích, si The Iceman vybudoval náskok dvou legů.

 

Po návratu před terč si podržel podání a navíc pokračoval v konstatním výkonu a držel si i parádně vysokou úspěšnost zavírání. Australan se ale dostal pod tlak, ale za stavu 9:4 bojoval jako lev. Rázem byl pod tlakem Price a Whitlock pěti legy v řadě srovnal. V rozhodujícím legu měl Velšan výhodu podání a zavřel 82 na tři šipky.

 

VÝSLEDKY THE MASTERS (2. den):

 

Daryl Gurney – Dave Chisnall 8:10

Gary Anderson – Ian White 10:8

Peter Wright – Joe Cullen 10:7

Gerwyn Price – Simon Whitlock 10:9


Všechny zápasy turnaje The Masters můžete sledovat na stanici Nova Sport 2 a VOYO.

Související témata:
rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   16:55 18:55
   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

Celý program