Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport premier league darts

Šipkařské El Clásico ovládl Taylor! Nezaváhal ani van Gerwen

Phil Taylor
Zdroj: Profimedia

Jeden z vrcholů letošní Premier League viděl Leeds. Šipkařské El Clásico mezi Raymondem van Barneveldem a Philem Taylorem pro sebe nakonec získal druhý jmenovaný. Z vítězství se radoval i Michael van Gerwen, z prvních bodů do tabulky pak i Dave Chisnall.

Gary Anderson v prvních dvou kolech letošního ročníku Premier League přemožitele nepoznal, a to narazil i na Michaela van Gerwena. Nad jeho síly ale už byl Peter Wright. Ten získal první brejk už ve třetím legu a to se nakonec ukázalo jako klíčové. Wright si svoje podání totiž vzít nenechal a nakonec vyhrál 7:5.
 

Bez porážky byl doposud i James Wade. Po výhře nad Huybrechtsem a remíze s Philem Taylorem jej tentokrát čekal Adrian Lewis. Až do devátého legu si oba hráči střežili svá podání, až tohle nepsané pravidlo porušil právě Wade a soupeře prolomil. Následně brejk potvrdil, zvýšil na 6:4 a při podání soupeře mohl rozhodnout. V jedenáctém legu se oběma borcům dlouho příliš nedařilo, ale nakonec ukázal pevnější nervy právě Wade a zvítězil 7:4.
 

Vrchol třetího večera přišel v jeho třetím utkání. Stejně jako španělský fotbal, i šipkařský svět má svoje El Clásico. A tím je souboj Raymonda van Barnevelda s Philem Taylorem. Po trochu pomalejším rozjezdu přinesl první velkou chvíli čtvrtý leg, kdy van Barneveld předvedl dvě stoosmdesátky po sobě a jen kousek ho dělil od ceněného zavření na devět šipek. Desátou už se mu ale zakončit hru podařilo a srovnal na 2:2.

Po dalších dvou lezích to bylo mezi oběma šipkaři stále vyrovnané, pak ale Taylor otočil při vlastním podání nepříznivě se vyvíjející hru, v níž van Barneveld trefil další stoosmdesátku, a o pár okamžiků později se radoval z prvního brejku v utkání.


Počet prolomených podání sice zkušený matador už nerozmnožil, ale to ho mrzet nemuselo. V dalšíchlezích předvedli šipkaři, jak se zavírá na 120 v případě Taylora a 107 u van Barnevelda. Jedenáctou hru nemohl Taylor dlouho uzavřít, nizozemského soka však nakonec před sebe nepustil a El Clásico vyhrál 7:4.

Jelle Klaasen čekal na první výhru, jenže los mu pro třetí kolo přisoudil nejtěžšího možného soupeře. A Michael van Gerwen potvrzoval svoji suverenitu od samého začátku, prvním legem projel jako nůž máslem a hned ve druhém Klaasena brejknul. Jenže to samé se vzápětí povedlo i papírovému outsiderovi utkání, který vzápětí srovnal na 2:2.
 

Favorit nizozemského souboje najednou jako by ztratil koncentraci, naopak Klaasen byl při chuti, v dalším legu naházel stoosmdesátku a ujal se vedení. Další obrat předvedl van Gerwen a drama pokračovalo za stavu 4:3 pro prostovlasého šampióna. Houževnatý Klaasen povolil v desáté hře a následně mohl van Gerwen dopodávat. A za svým cílem vykročil rázně – stoosmdesátkou. Klaasen byl naopak nepřesný, van Gerwen si pak nechal na závěr double dvacítky a zakončil ve svůj prospěch.
 

Kim Huybrechts by určitě rád zapsal svoji první výhru v letošní sezóně Premier League a první krok k tomu udělal hned v úvodu, když Davea Chisnalla brejknul, ale radost mu vydržela jen chvíli, když jeho soupeř vzápětí srovnal krok. V pátém legu Chisnall odvrátil hrozbu dalšího brejku a v dalším legu, který oba borci načali stoosmdesátkou, naopak vzal podání Huybrechtsovi – 4:2.

Belgičan mohl litovat další promarněné šance, když za pár minut netrefil bull a Chisnall naopak zavřel. Pak sice snížil, ale následně Chisnall zavřel na 141 a vedl 6:3. Šanci zvítězit při podání Huybrechtse pak sice nevyužil, ale při svém už nezaváhal a smazal nulu na svém bodovém kontě v tabulce Premier League.

Výsledky:

Anderson - Wright - 5:7

Lewis - Wade - 4:7

Taylor - van Barneveld - 7:4

van Gerwen - Klaasen - 7:4

Chisnall - Huybrechts - 7:4

Na čtvrté kolo Premier League se šipkařská elita sjede do Brightonu. Vy budete klání moci sledovat na NOVA Sport 2 a VOYO.

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program