tipsport premier league

Šipkaři Sedlák s Hlaváčkem mají postup jistý, Šmejda udržel naději

Vítězslav Sedlák zavřel jedenáctou šipkou
Zdroj: Tipsport Premier League
Vítězslav Sedlák zavřel jedenáctou šipkou
Téma:

Česká šipkařská Tipsport Premier League se blíží ke konci své druhé části. Jistý postup má již dvojice Jan Hlaváček a Vítězslav Sedlák. To Michal Šmejda si díky výhře ještě udržel naději na postup, ale už to nemá ve svých rukách.

První utkání 14. kola bylo soubojem třetího a čtvrtého hráče tabulky, tedy Alexandera Maška a Daniela Barbořáka. Oba hráči předváděli kvalitní šipky a nedarovali si nic zadarmo. Začátek vyšel lépe Barbořákovi a ujal se solidního vedení. Od poloviny zápasu se ale miska vah převážila na stranu Maška a ten si nakonec po 4 získaných lezích v řadě vynutil ten rozhodující. Do něj měl dokonce výhodu první šipky, k zavírání se ale dostal dříve Barbořák. Ten sice neproměnil, zavřít se ale nepovedlo ani Maškovi. Čtrnáctou šipkou v legu nakonec Daniel urval velmi cenný bod pro sebe a bodově se na Maška dotáhl.

 

Ve druhém zápase se utkali Vítězslav Sedlák s Martinem Komorou. Sedlákovi se stále nedaří dotáhnout na vedoucího Hlaváčka, vítězstvím v tomto zápase ale definitivně mohl stvrdit postup do play-off. A přesně s tímto cílem do zápasu nastoupil, Komora se sice celkem držel, vůbec se mu ale nedařilo na zavírání. Vítězslav byl v této statistice lepší a sbíral jeden leg za druhým. Ve třetím legu dokonce předvedl zavření na 11 šipek. Po výhře 7:1 už mu postup do závěrečné fáze soutěže nemůže uniknout.

 

Ve třetím duelu vyzval lídr tabulky Jan Hlaváček zatím osmého Martina Zimana. První čtyři legy šly na stranu Hlaváčka a ten tak jasně vykročil za udržením vedoucí pozice. Ziman se k zavírání ani moc nedostával, povedlo se mu zavřít jen jeden leg. Jan nakonec vyhrál 7-1 a upevnil si vedoucí pozici.

Závěr večera obstarali Roman Benischko a Michal Šmejda. Po výhře Barbořáka byly Šmejdovy vyhlídky už hodně teoretické, naopak Benischko stále ještě bojoval o pozici v top 4. Diváci si opět užili dlouhé utkání, úvod byl z obou stran velmi vyrovnaný. Uprostřed zápasu se do mírného trháku dostal Benischko, Šmejda následně kontroval třemi vyhranými legy v řadě. I tak se poté Benischko dostal na jeden leg od vítězství v zápase a měl pak v následujícím legu velkou šanci zvítězit. Nepodařilo se mu to ale, oba poslední legy urval Šmejda a vyhrál nejtěsnějším rozdílem, 6:7.

Na špici tabulky se nic nezměnilo, Jan Hlaváček stále vede s jednobodovým náskokem nad Vítězslavem Sedlákem, oba už si zajistili postup do play-off. Zdramatizovala se ale situace za nimi, Daniel Barbořák dotáhl Alexandera Maška. Pátý zůstal s odstupem bodu Roman Benischko, šesté místo patří Martinu Komorovi, oba ještě mají šanci, ale potřebovali by v posledních dvou utkáních dvě výhry. Postoupit stále může i sedmý Michal Šmejda. Na osmém místě zůstává Martin Ziman.

Po šestnáctém kole postupují první čtyři šipkaři do závěrečné části, kde se v semifinále utkají první se čtvrtým a druhý se třetím. Obhájcem loňského prvenství je Vítězslav Sedlák.

Michal Šmejda si letos zahrál i mezi profesionály na okruhu PDC, pozvánku dostal jako náhradník:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Pavel Korda TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   12:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (4)

   10:50

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: New York Red Bulls - Nashville SC

   14:45

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program