Tipsport Premier League

Šipkař Sedlák zatím kraluje Premier League, v posledním kole zavřel i 158

Šipkař Vítězslav Sedlák dokázal zavřít 158
Zdroj: Tipsport Premier League 2021
Téma:

V šipkařské Tipsport Premier League skončila první fáze a tabulce zatím kraluje Vítězslav Sedlák, který prohrál z devíti zápasů pouze jediný. V 9. kole si poradil i s Janem Hlaváčkem, který zatím figuruje na druhém místě.

Poslední, 9. kolo v první fázi Tipsport Premier League 2021 odstartoval zápas Michala Šmejdy s Janem Holcem. Už před začátkem bylo jasné, že pro Holce se jedná o vůbec poslední vystoupení v letošním ročníku, jelikož už dříve ztratil i teoretickou šanci na postup. Zápas se od začátku vyvíjel daleko lépe pro Šmejdu, i Holec se však několikrát dostal k zavírání. Jenže trápil se na checkoutech a nedokázal nabídnuté šance využít. Šmejda nakonec vyhrál všechny legy, udělil Holcovi whitewash 6:0 a definitivně ukončil jeho působení v Tipsport Premier League.


Druhý zápas sice nebyl z hlediska první fáze tak důležitý, pro výchozí pozici do druhé části ale ano. Utkal se totiž doposud třetí, Alexander Mašek, se čtvrtým Romanem Benischkem. Průběh utkání byl docela divoký, na začátku si oba hráči navzájem vzali svá podání, Benischko pak ale zabral a v jednu chvíli vedl už 2-4. V té chvíli ale Mašek přidal a čtyřmi získanými legy v řadě nakonec utkání otočil na konečných 6-4 a v tabulce utekl Benischkovi na rozdíl dvou bodů.Dva Martinové, Ziman a Komora, se střetli ve třetím zápase pondělního kola. Důležitý duel ze středu tabulky začal velkým trápením obou na checkoutech v prvním legu. Urval ho Komora, hned v dalším legu ale výhodu ztratil a vzápětí prohrával 1-2. Kvalita zápasu šla ke konci zápasu hodně nahoru, oba hráči střídali skvělé náhozy, zavíral však jen jeden z nich, Martin Komora. Ten totiž vyhrál všech pět zbývajících legů v zápase a slavil výhru 2-6.Klíčový duel o setrvání v soutěži sehráli Pavel Jirkal s Danielem Barbořákem. Jirkal potřeboval nutně vyhrát, díky Zimanově prohře by mu stačila teoreticky jakákoliv výhra. Daniel ale rozhodně nechtěl dát Pavlovi nic zadarmo a první půlka utkání byla hodně vyrovnaná. Barbořák se poté utrhl na vedení 3-5, a to se ukázalo být rozhodujícím faktorem. Jirkal sice snížil a měl několik šancí na to vynutit si rozhodující leg. To se mu ale nepovedlo, Barbořák zvítězil 4-6 a Jirkal stejně jako vloni skončil už po fázi 1.
Přímý souboj o post vedoucího hráče tabulky po první fázi nabídl závěrečný zápas mezi Vítězslavem Sedlákem a Janem Hlaváčkem. Karty byly jasně rozdané, vítěz bude mít náskok jednoho bodu a skvělou výchozí pozici do další fáze ligy. Sedlákovi se od začátku dařilo daleko lépe a směle vykročil za důležitým bodem. Hlaváček ještě dokázal vyrovnat na 1:1, ale bylo to nakonec jeho jediné zavření v celém utkání. Sedlák hrál lépe, v předposledním legu zavřel 158 a nakonec zvítězil 6-1, čímž si upevnil vedení v tabulce.
Vedoucím mužem po první fázi Tipsport Premier League 2021 je Vítězslav Sedlák s osmi body, na druhém místě číhají Jan Hlaváček s Alexanderem Maškem se sedmi body. Na čtvrté místo se posunul po pondělní výhře Martin Komora a přeskočil tak díky lepšímu rozdílu legů Romana Benischka. Se čtyřmi body následují Daniel Barbořák s Michalem Šmejdou, kteří se tak stále drží v kontaktu za top 4. Na osmém místě figuruje se třemi body Martin Ziman. Pro Pavla Jirkala na devátém, a Jana Holce na desátém místě letošní ročník končí.


Vítězslav Sedlák vyhrál i loňský ročník Tipsport Premier League, jaké byly jeho pocity:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   12:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (4)

   10:50

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: New York Red Bulls - Nashville SC

   14:45

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program