Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 10. 2018
tenis peking

Siniaková a Plíšková vstup do turnaje zvládly, Strýcová končí!

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia

České tenistky Kateřina Siniaková a Karolína Plíšková úspěšně vstoupily do turnaje v Pekingu. Siniaková v 1. kole přehrála Belgičanku Alison Van Uytvanckovou 7:5 a 6:4 a Plíšková porazila Australanku Samanthu Stosurovou po setech 6:4 a 6:4.

Plíšková měla v utkání se Stosurovou pomalý rozjezd. Prohrávala 0:3 a odvracela dva brejkboly. Od stavu 1:4 ale získala devět her v řadě. Za stavu 5:2 ještě zápas nedopodávala, o dvě hry později už čistou hrou uspěla.

V boji o cestu do Singapuru se Plíšková po postupu do 2. kola drží v pořadí sezony o deset bodů na posledním osmém postupovém místě před Nizozemkou Kiki Bertensovou. Ve hře jsou ale teoreticky například i Belgičanka Elise Mertensová či vítězka z Wu-chanu Běloruska Aryna Sabalenková.

 

Siniaková stihla po čtvrtfinále ve Wu-chanu vyhrát v Pekingu dva zápasy v kvalifikaci. V hlavní soutěži s Van Uytvanckovou v obou setech dotahovala náskok soupeřky, ale pokaždé zvládla vývoj otočit. Její příští soupeřkou bude Srbka Aleksandra Kruničová, s kterou hraje v Pekingu čtyřhru.
 

Nedařilo se Barboře Strýcové, která prohrála s Chorvatkou Petrou Martičovou 2:6 a 3:6 a nezopakuje loňskou účast ve čtvrtfinále.

mm ČTK