Disciplinární komise

Simův trest se ruší! Slávistický kanonýr může hrát proti Spartě

Abdallah Sima dostává červenou kartu
Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia
Abdallah Sima dostává červenou kartu
Otava redakční fotka
Marek Otava
7.4. 2021 17:49
Téma:

K velkému zvratu došlo v kauze okolo potrestaného útočníka Slavie Abdallaha Simy. Africký forvard měl původně kvůli dodatečnému trestu za červenou kartu v duelu proti Opavě chybět v derby. Odvolávací komise FAČR však verdikt změnila.

Tak to je velice pozitivní zpráva pro sešívané. Do víkendového zápasu proti Spartě totiž může Slavia nakonec použít útočné eso Abdallaha Simu.

 

19letý útočník fauloval v ligovém klání proti Opavě brankáře Digaňu a po červené kartě dostal stopku na dvě utkání. Nicméně Odvolávací komise FAČR rozsudek nakonec zmírnila na jeden zápas, který si Sima už odpykal proti Brnu. Proti Spartě tak může nastoupit.

 

“Dle posouzení Odvolací komise se jednalo o zákrok na rozhraní žluté a červené karty. Odvolací komise při svém rozhodování posuzovala zejména intenzitu zákroku a dále skutečnost, zda měl hráč Sima v úmyslu brankáře zasáhnout. Odvolací komise dospěla k závěru, že se jednalo o úmysl nepřímý, z přezkoumávání videozáznamu je dokonce patrné, že se hráč Sima snažil střet s protihráčem zmírnit. Z těchto důvodů Odvolací komise rozhodla tak, že při stejném výroku o vině hráči Simovi snížila trest na zastavení závodní činnosti na jedno soutěžní utkání. Závěrem dodávám, že Odvolací komise je komisí naprosto nezávislou a hodnotí každý případ individuálně s posouzením všech jeho specifik a vzájemných souvislostí.” stojí v komentáří Odvolací komise FAČR.Abdallah Sima dokázal dát dva góly Spartě v minulém derby, dvakrát se trefil i proti Leicesteru v Evropské lize:

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: SG Flensburg - Handewitt - SC DHfK Leipzig

   11:05 12:30
   12:30

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Ragby: Itálie - Anglie

   14:45

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   19:15

   Element (437)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Los Angeles Clippers

   11:30 13:30
   13:30

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - HSG Nordhorn - Lingen

   15:00

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   16:45

   Racing magazine (1)

   17:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   17:15

   Element (437)

Celý program