NHL Noční zápasy

Simon se díky kurióznímu gólu stal hvězdou zápasu, zářil i Nosek

Dominik Simon

Hned sedm zápasů měla v noci na programu hokejová NHL a Češi byli opět vidět. Nejvíce Tomáš Nosek, který se na výhře Vegas nad Anahaimem podílel gólem a asistencí. Trefil se také Dominik Simon.

Nosek se do statistik zápasu zapsal hned v sedmé minutě, kdy si připsal asistenci na gól Nata Schmidta. Tomu se od modré podařilo propálit vše, co mu stálo v cestě. Anahaim otočil vývoj utkání na začátku druhé třetiny, kdy vstřelil dva góly během osmnácti vteřin, víc gólů už ale nepřidal.

Na rozdíl od Vegas. V polovině utkání se Nosek snažil o teč, puk minul, ale podařilo se mu ho v pádu dorazit do brány. O 31 sekund později vstřelil vítězný gól Max Pacioretty.
V minulém zápase Dominik Simon protrhl šestnáctizápasovou střeleckou smůlu a proti Winnipegu skóroval podruhé v řadě. Ve druhé třetině zvyšoval už na 3:0, když zakončoval přečíslení 3 na 2.

Gól to byl ale kuriózní, protože brankáře Connora Hellebuycka nepřekonal. Ten střelu ukryl do své lapačky a rozhodčí proto přerušil hru. Z videozáznamu ale rozklíčoval, že se lapačkou dostal za brankovou čáru, a proto nakonec ukázal na středový kruh. Simon vyslal v průběhu zápasu na bránu sedm střel a byl za to odměněn vyhlášením hvězdou zápasu.

Pavel Francouz strávil duel mezi Coloradem a New York Rangers na střídačce. Z ní ale sledoval hladkou výhru svých spoluhráčů 6:1. Prohru Rangers neodvrátil ani Filip Chytil, který si připsal asistenci u jediného gólu svého týmu.

Asistenci si zapsal také Radek Faksa a pomohl k výhře Dallasu nad Washingtonem 2:1 po prodloužení. Alexandr Ovečkin si odpykával dvouminutový trest a český útočník dostal šanci v přesilové formaci.

Ve čtrnácté minutě tečoval střelu Radulova a puk doklepl do brány Tyler Seguin. Za Washington vyrovnával ve druhé třetině Eller, poslední slovo měl ale opět Dallas, kdy v prodloužení vstřelil vítězný gól opět Seguin.

Detroit s Filipem Hronkem ukončil šestizápasovou sérii porážek vítězstvím 4:3 v prodloužení nad Nashvillem. Přitom Detroit na začátku druhé třetiny prohrával už 0:2. Potom si ale vzal puk Hronek, vyvezl kotouč z vlastní třetiny a jednou rukou posunul puk na Andrease Athanasiouse, který snížil na 1:2. V prodloužení rozhodl Dylan Larkin, kterému opět asistoval Hronek.

Pavel Zacha strávil v zápase s Arizonou na ledě přes sedmnáct minut. Devils vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, český útočník se ale do statistik nezapsal. Stejně tak Lukáš Sedlák, který nedokázal odvrátit prohru Colombusu s Carolinou 2:4.