Baseball All Star Game

Silný český příběh: Nemá ruku, ale září. Teď si zahraje utkání hvězd!

David Farkaš
Zdroj: Dalibor Sosna
Téma:

Je sportovním unikátem, který v Česku nemá obdoby. Davidu Farkašovi chybí levé předloktí, přesto hraje baseball a máchá pálkou do prudce letícího míčku. A to na té nejvyšší domácí úrovni. Farkaš, člen extraligového týmu Olympia Blansko, se navíc poprvé v kariéře účastní All Star Game. "Pozvaní jsou nejlepší hráči, neskutečně se na to těším," prohlásil jednoruký baseballista o akci, která se uskuteční v sobotu na Eagles Praha v Krči.

Narodil se bez levého předloktí, život bez sportu si však neumí představit. Pokoušel se hrát fotbal a tenis, uchvátil ho však baseball. Farkaš je v něm více než dobrý! Umí házet, chytat, ale co víc – dokáže míč odpálit tak, aby ho nikdo nechytil. Jak je to možné? "Snažím se pálit na levé straně, jako kdybych hrál bekhend jednoruč. Levou rukou si pálku pouze přidržuji, pak švihnu. Hodně mě to baví," popisuje Farkaš.

 

 

Pozor – i přes handicap je v odpalování úspěšný. Během základní části domácí extraligy se podařilo dát Farkašovi celkem osmnáctkrát odpalů do pole tak, že soupeř míč nezachytil. V této statistice je tak na 56. místě ze 107 baseballistů z domácích klubů, kterým se podařilo dát alespoň jeden „hit“. "Myslím, že se mi v této sezoně dařilo, dal jsem o jeden úspěšný odpal více než v té loňské," konstatoval Farkaš, jehož tým Olympia Blansko skončil po základní části na osmém místě.

 

Jen jednu věc by si chtěl v baseballu splnit – odpálit homerun, tedy míč za plot. To ještě Farkaš nedokázal. "V baseballu to je nejlepší pocit. Vidět míč, jak letí vysoko, nikdo ho nemá šanci chytit. A pak slavnostně oběhnout všechny mety. To bych chtěl někdy zažít," potvrdil Farkaš.

 

 

Příležitost si to splnit dostane při All Star Game, které se uskuteční v sobotu v Praze. Nejlepší hráči z domácí baseballové extraligy tvoří výběry týmů Východ a Západ. Ještě před zápasem bude probíhat populární Homerun Derby. Hráč, který odpálí nejvíce homerunů obdrží luxusní hodiny od společnosti Perrelet v ceně 160 000 korun. Poté bude následovat koncert skupiny PORTLESS. V 19:00 hodin začne samotné utkání.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   17:00 18:45
   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

Celý program