Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Baseball All Star Game

Silný český příběh: Nemá ruku, ale září. Teď si zahraje utkání hvězd!

David Farkaš
Zdroj: Dalibor Sosna

Je sportovním unikátem, který v Česku nemá obdoby. Davidu Farkašovi chybí levé předloktí, přesto hraje baseball a máchá pálkou do prudce letícího míčku. A to na té nejvyšší domácí úrovni. Farkaš, člen extraligového týmu Olympia Blansko, se navíc poprvé v kariéře účastní All Star Game. "Pozvaní jsou nejlepší hráči, neskutečně se na to těším," prohlásil jednoruký baseballista o akci, která se uskuteční v sobotu na Eagles Praha v Krči.

Narodil se bez levého předloktí, život bez sportu si však neumí představit. Pokoušel se hrát fotbal a tenis, uchvátil ho však baseball. Farkaš je v něm více než dobrý! Umí házet, chytat, ale co víc – dokáže míč odpálit tak, aby ho nikdo nechytil. Jak je to možné? "Snažím se pálit na levé straně, jako kdybych hrál bekhend jednoruč. Levou rukou si pálku pouze přidržuji, pak švihnu. Hodně mě to baví," popisuje Farkaš.

 

David Farkaš
Zdroj: Olympia Blansko

 

Pozor – i přes handicap je v odpalování úspěšný. Během základní části domácí extraligy se podařilo dát Farkašovi celkem osmnáctkrát odpalů do pole tak, že soupeř míč nezachytil. V této statistice je tak na 56. místě ze 107 baseballistů z domácích klubů, kterým se podařilo dát alespoň jeden „hit“. "Myslím, že se mi v této sezoně dařilo, dal jsem o jeden úspěšný odpal více než v té loňské," konstatoval Farkaš, jehož tým Olympia Blansko skončil po základní části na osmém místě.

 

Jen jednu věc by si chtěl v baseballu splnit – odpálit homerun, tedy míč za plot. To ještě Farkaš nedokázal. "V baseballu to je nejlepší pocit. Vidět míč, jak letí vysoko, nikdo ho nemá šanci chytit. A pak slavnostně oběhnout všechny mety. To bych chtěl někdy zažít," potvrdil Farkaš.

 

 

Příležitost si to splnit dostane při All Star Game, které se uskuteční v sobotu v Praze. Nejlepší hráči z domácí baseballové extraligy tvoří výběry týmů Východ a Západ. Ještě před zápasem bude probíhat populární Homerun Derby. Hráč, který odpálí nejvíce homerunů obdrží luxusní hodiny od společnosti Perrelet v ceně 160 000 korun. Poté bude následovat koncert skupiny PORTLESS. V 19:00 hodin začne samotné utkání.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 14:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   14:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   14:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   15:00

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

 • Nova Sport 2

  • 12:00 14:05

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   14:05

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

Celý Program