Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

UFC noc v belemu

Šílených 213 úderů! Ševčenko zničila Priscilu, ta jí trefila jen jednou

Valentina Ševčenko
Zdroj: Profimedia
Valentina Ševčenko

Drtivá vítězství jsme v UFC viděli již několikrát, ať už šlo o dominanci v postoji nebo na zemi. UFC nedávno otevřelo novou váhovou kategorii a tak se pořádný žebříček teprve rýsuje. Ukázalo se ale, že Valentina Ševčenko zde bude hvězdou. Nyní se jen řeší, zda rozhodčí v tomto zápase nezasáhl pozdě nebo dalo UFC dohromady dvě zápasnice na úplně jiné úrovni.

Valentina Ševčenko v září těsně prohrála titulový zápas v bantamové váze. Amanda Nunes ji v odvetě znovu porazila a tak Valentina moc dobře věděla, že další šanci na titul, dokud je Amanda šampionkou, nedostane. Jako na zavolanou UFC otevřelo novou divizi, muší váhy pro ženy, což jak Valentina později přiznala, je její ideální kategorie. Dnes ji tak v UFC čekal debut.


Soupeřkou byla domácí Priscila Cachoeira s perfektním rekordem 8-0, z čehož půlku výher skončilo před limitem. Vedení UFC se tak rozhodlo postavit zápas ve stylu zkušená bojovnice versus místní talent, rychle se ale přišlo na to, že Valentiny zkušenosti budou pro Priscilu příliš.


Jen co začalo první kolo, ukázala Valentina svou rychlost. Zatímco Brazilka dala úder, tak Valentina mu stačila uhnout a vzápětí ho dokonce vrátila. Pro bývalou vyzývatelku o titul nebyl problém ani přenést na boj zem, kde se začal psát hlavní příběh, čili naprostá dominance. Nejdříve Valentina začala s lokty, z čehož jeden velmi rychle otevřel Priscilin obličej a rázem byla všude krev. Další lokty následovaly vzápětí a postupně se dostavily i údery pěstmi.


 

Leckdo by zápas ukončil již v prvním kole, nicméně rozhodčí Mario Yamasaki ho nechal pokračovat. V druhém kole se nic nezměnilo, Valentina tlačila snad ještě více a šla vyloženě po ukončení, které se jí nakonec povedlo, a vyhrála pomocí submise. Výsledek zápasu? Za dvě kola padlo 213 úderu od Valentiny, ku jednomu od Priscily. Těžko si představit dominantnější výkon, ale je opravdu divné, že zápas neskončil dříve.


Prezident UFC hned po výsledku na Twitter napsal, co si myslí: „Priscilo Cachoeiro, ukázala jsi takové srdce a výdrž v dnešním zápase. Je mi ctí, že tě máme v UFC. Bohužel rozhodčí je v kleci, aby tě chránil a to Mario neudělal. Toto není první jeho příšerné rozhodnutí v oktagonu. Další nešťastná věc je, že s tím nemohu nic udělat, pouze Brazilská komise a já jen doufám, že ho v oktagonu již neuvidíme.“


Jak jste viděli zápas Vy? Měl rozhodčí ukončit zápas již dříve nebo i UFC udělalo chybu a zápas Valentina pro Priscile se neměl stát? Dejte nám prosím vědět v diskuzi pod článkem.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:40 18:25

   Házená: THW Kiel - TSV Hannover-Burgdorf

   18:25

   Maxi Tip Poker Tour (25)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Element (400)

   19:15

   Rychlá kola (11)

   19:45

   Off-road Maraton (7)

 • Nova Sport 2

  • 18:05 20:05

   NBA: Chicago Bulls - Brooklyn Nets

   20:05

   Grand Slam of Darts 2019

   22:00

   Truck Racing Magazine (10)

   22:20

   Czech rally - Speciál

   22:45

   NHL: Vancouver Canucks - Colorado Avalanche

   00:30

   UFC Reloaded (2)

Celý Program