UFC noc v belemu

Šílených 213 úderů! Ševčenko zničila Priscilu, ta jí trefila jen jednou

Valentina Ševčenko
Zdroj: Profimedia
Valentina Ševčenko

Drtivá vítězství jsme v UFC viděli již několikrát, ať už šlo o dominanci v postoji nebo na zemi. UFC nedávno otevřelo novou váhovou kategorii a tak se pořádný žebříček teprve rýsuje. Ukázalo se ale, že Valentina Ševčenko zde bude hvězdou. Nyní se jen řeší, zda rozhodčí v tomto zápase nezasáhl pozdě nebo dalo UFC dohromady dvě zápasnice na úplně jiné úrovni.

Valentina Ševčenko v září těsně prohrála titulový zápas v bantamové váze. Amanda Nunes ji v odvetě znovu porazila a tak Valentina moc dobře věděla, že další šanci na titul, dokud je Amanda šampionkou, nedostane. Jako na zavolanou UFC otevřelo novou divizi, muší váhy pro ženy, což jak Valentina později přiznala, je její ideální kategorie. Dnes ji tak v UFC čekal debut.


Soupeřkou byla domácí Priscila Cachoeira s perfektním rekordem 8-0, z čehož půlku výher skončilo před limitem. Vedení UFC se tak rozhodlo postavit zápas ve stylu zkušená bojovnice versus místní talent, rychle se ale přišlo na to, že Valentiny zkušenosti budou pro Priscilu příliš.


Jen co začalo první kolo, ukázala Valentina svou rychlost. Zatímco Brazilka dala úder, tak Valentina mu stačila uhnout a vzápětí ho dokonce vrátila. Pro bývalou vyzývatelku o titul nebyl problém ani přenést na boj zem, kde se začal psát hlavní příběh, čili naprostá dominance. Nejdříve Valentina začala s lokty, z čehož jeden velmi rychle otevřel Priscilin obličej a rázem byla všude krev. Další lokty následovaly vzápětí a postupně se dostavily i údery pěstmi.


 

Leckdo by zápas ukončil již v prvním kole, nicméně rozhodčí Mario Yamasaki ho nechal pokračovat. V druhém kole se nic nezměnilo, Valentina tlačila snad ještě více a šla vyloženě po ukončení, které se jí nakonec povedlo, a vyhrála pomocí submise. Výsledek zápasu? Za dvě kola padlo 213 úderu od Valentiny, ku jednomu od Priscily. Těžko si představit dominantnější výkon, ale je opravdu divné, že zápas neskončil dříve.


Prezident UFC hned po výsledku na Twitter napsal, co si myslí: „Priscilo Cachoeiro, ukázala jsi takové srdce a výdrž v dnešním zápase. Je mi ctí, že tě máme v UFC. Bohužel rozhodčí je v kleci, aby tě chránil a to Mario neudělal. Toto není první jeho příšerné rozhodnutí v oktagonu. Další nešťastná věc je, že s tím nemohu nic udělat, pouze Brazilská komise a já jen doufám, že ho v oktagonu již neuvidíme.“


Jak jste viděli zápas Vy? Měl rozhodčí ukončit zápas již dříve nebo i UFC udělalo chybu a zápas Valentina pro Priscile se neměl stát? Dejte nám prosím vědět v diskuzi pod článkem.

Související témata:
ram TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: ERA Nymburk - Teksut Bandirma

   15:20 16:45
   16:45

   Fotbal: Atlanta United FC - Colorado Rapids

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2015/2016

   20:15

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   20:45

   Nova Cup – Cyklovýzva

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: EA Guingamp - ES Troyes

   14:45 16:30
   16:30

   Sportovní originály - 180 se Stephenem Buntingem

   17:00

   UFC Reloaded (30)

   17:40

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   18:05

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   18:25

   NBA - Nejlepší bloky 2015 - 2020

Celý program