Boj až do konce

Šílený závěr kvalifikace na MČR. Celoroční boj rozhodl jediný turnaj

Entropiq je poslední tým na MČR
Zdroj: entropiq.gg
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
22.10. 2020 13:39
Téma:

Poslední týdny byly na vyhrocené zápasy vskutku bohaté. Dohrály se obě největší domácí CS:GO ligy a ve středu se uskutečnil vůbec poslední turnaj v rámci celoroční kvalifikace na Vodafone MČR 2020.

 

Mistrovství ČR v počítačových hrách je dlouhodobě vnímáno jako největší a nejdůležitější esportový event celého roku, kterým navíc vrcholí každoroční snažení všech týmů. Týmy za své výsledky získávají body do žebříčku a na konci roku ti nejlepší postoupí na finálový turnaj.

 

Na letošní mistrovství se probojovalo osm týmů. Každý týden se hrál jeden kvalifikační turnaj, který byl otevřený úplně všem, aby měl možnost postupu úplně každý. Po třech otevřených turnajích se pak nejlepších osm dostalo do měsíčního finále, kde se krom dalších MČR bodů hrálo také o další finanční nebo materiální odměny.

 

 

Celoroční kvalifikace vyvrcholila listopadovou měsíční sérií, ve které se o poslední dva spoty utkaly týmy: eEriness MARVO, Sazka.BRUTE, Entropiq a DEFEATERS. V průběhu otevřených turnajů si sedmé místo zajistili hráči z eEriness, ze závodu naopak vypadli DEFEATERS. O posledním místě tak rozhodlo měsíční finále, kde se Sazka.BRUTE a Entropiq utkaly až v samotném finále. 

 

Těžší cestu pavoukem přitom měli určitě hráči Entropiq, kteří na své straně měli již kvalifikované Sampi a eEriness. Tuto náročnou úlohu však zvládli a ve finálové sérii své soupeře z BRUTE opravdu doplnili, takže se diváci dočkali zápasu o všechno. 

 

 

Ve finále se hráči Sazka.BRUTE dokázali dostat do vedení 1:0 a byli jedinou mapu od postupu. Entropiq ale udrželi nervy na uzdě a v následujících dvou hrách to po těsných výsledcích ke kýženému místu na MČR opravdu dotáhli.

 

Na Vodafone MČR ve střílečce CS:GO tedy budou týmy: SINNERS, eSuba, Team Sampi, Enterprise Esports, Dark Tigers, Eclot Gaming, eEriness MARVO a Entropiq. Celá sezona vyvrcholí ve dnech 18. až 22. listopadu.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Portugalska (závod Moto2)

   17:00 18:00
   18:00

   Racing Unleashed

   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Portland Timbers - FC Dallas

   16:30 18:15
   18:15

   Magazín Evropské ligy (4)

   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

Celý program