Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2018 14:28
hms mistrovství světa

Maslák má umeteno: Vyloučili šest jeho rivalů během jednoho běhu!

Bralon Taplin a Pavel Maslák
Zdroj: Profimedia
Bralon Taplin a Pavel Maslák

Dvojnásobný halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák při obhajobě v Birminghamu postoupil přímo do semifinále. Jeho největší rival je navíc mimo hru, Bralona Taplina z Grenady diskvalifikovali, stejně jako všechny závodníky třetího rozběhu!

Stala se neuvěřitelná věc a historická událost. Poprvé byli diskvalifikováni všichni účastníci jednoho rozběhu! Nejdříve byl kvůli ulitému startu vyloučen obhájce stříbra Abdalelah Harún z Kataru a následně rozhodčí kvůli špatnému seběhu diskvalifikovali i ostatní čtyři účastníky tohoto běhu, mezi nimiž byl i pátý muž historických tabulek Taplin. Mužská čtvrtka tak přišla hned v rozběhu o hlavního favorita.


Maslák pak ve svém rozběhu skončil druhý v čase 46,80 sekundy. Na postupové pozici výkonem 46,99 figuruje i další český čtvrtkař Patrik Šorm.

Grafika rozběhu, kde všechny diskvalifikovali
Zdroj: Twitter Grafika rozběhu, kde všechny diskvalifikovali

Šampion ze Sopot i Portlandu Maslák v závěrečném rozběhu seběhl k mantinelu až na čtvrté pozici a teprve na posledních metrech se protlačil k přímému postupu. Se vstupem do šampionátu spokojený nebyl. "Mně se běželo blbě. Myslel jsem si, že jsem to rozběhl rychle, ale asi ne úplně, protože jsem seběhl až čtvrtý. Ale postup tam je a teď budu očekávat, koho dostanu do semifinále a jakou dostanu dráhu," řekl po doběhu.


Do semifinále by ho měl díky času doprovodit i Patrik Šorm.

čtk, ram TN.cz