nevídané odvážná konstrukce

Šílený plán: Skoky na lyžích se mají stěhovat do fotbalové arény!

Skokanský můstek na stadionu ve Varšavě
Zdroj: onet.pl
Skokanský můstek na stadionu ve Varšavě

Polští fandové skoků na lyžích dostali novou vábničku. Vedení polského svazu uvažuje o tom, že by se závody Světového poháru uskutečnily na národním fotbalovém stadionu ve Varšavě. Konstrukce můstku by vyrostla nad jednou z tribun.

Ten plán je šílený, ale i úžasný. Kde jinde by mohly mít skoky na lyžích lepší atmosféru, než v kotli fotbalového stadionu. I proto je na světě studie okázalé konstrukce a dokonce i plány na jeho stavbu. Vše se prý dá smontovat během jediného týdne.


„Tou myšlenkou už se zabýváme čtyři roky. Chceme tenhle populární sport přivést do metropole a tak se zaměřujeme právě na stadion ve Varšavě,“ říká prezident PZN Apoloniusz Tajner.


Hlavním problémem projektu jsou samozřejmě peníze. Projekt je spočítaný na cca 120 milionů korun, potencionální zisk je vypočítán bohužel jen na 100 milionů. Ale Poláci se nevzdávají.


„Ta myšlenka nikdy nebyla zamítnutá a stále s ní pracujeme. Variantou je i stavba můstku na nedávno otevřeném Slezském stadionu v Chorzově. Problém by nebyl ani se zasněžováním,“ dodává šéf polských skoků.


Skoky na lyžích jsou v Polsku i díky sportovním celebritám Adamovi Malyszovi nebo Kamilovi Stochovi jedním z nejpopulárnějších sportů. Poláci se navíc nechali inspirovat originální stavbou olympijského stadionu v Pchjongčangu, kde je dojezdová stopa umístěná právě na fotbalový stadion.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 02:10 03:50

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

Celý Program