nevídané odvážná konstrukce

Šílený plán: Skoky na lyžích se mají stěhovat do fotbalové arény!

Skokanský můstek na stadionu ve Varšavě
Zdroj: onet.pl
Skokanský můstek na stadionu ve Varšavě

Polští fandové skoků na lyžích dostali novou vábničku. Vedení polského svazu uvažuje o tom, že by se závody Světového poháru uskutečnily na národním fotbalovém stadionu ve Varšavě. Konstrukce můstku by vyrostla nad jednou z tribun.

Ten plán je šílený, ale i úžasný. Kde jinde by mohly mít skoky na lyžích lepší atmosféru, než v kotli fotbalového stadionu. I proto je na světě studie okázalé konstrukce a dokonce i plány na jeho stavbu. Vše se prý dá smontovat během jediného týdne.


„Tou myšlenkou už se zabýváme čtyři roky. Chceme tenhle populární sport přivést do metropole a tak se zaměřujeme právě na stadion ve Varšavě,“ říká prezident PZN Apoloniusz Tajner.


Hlavním problémem projektu jsou samozřejmě peníze. Projekt je spočítaný na cca 120 milionů korun, potencionální zisk je vypočítán bohužel jen na 100 milionů. Ale Poláci se nevzdávají.


„Ta myšlenka nikdy nebyla zamítnutá a stále s ní pracujeme. Variantou je i stavba můstku na nedávno otevřeném Slezském stadionu v Chorzově. Problém by nebyl ani se zasněžováním,“ dodává šéf polských skoků.


Skoky na lyžích jsou v Polsku i díky sportovním celebritám Adamovi Malyszovi nebo Kamilovi Stochovi jedním z nejpopulárnějších sportů. Poláci se navíc nechali inspirovat originální stavbou olympijského stadionu v Pchjongčangu, kde je dojezdová stopa umístěná právě na fotbalový stadion.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   14:00 15:45
   15:45

   Nova Cup - Sázava

   16:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   17:45

   Czech rally 2020 (1)

   18:10

   Off-road Maraton (1)

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - Stade Brestois

   14:45 16:30
   16:30

   Element (417)

   16:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   18:40

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   19:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves

Celý program