box vs. koronavirus

Šílený plán! Král boxu chce pořádat zápasy na zahradě své luxusní vily

Eddie Hearn a jeho rodný dům
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram
Eddie Hearn a jeho rodný dům
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 23. 5. 2020
Téma:
box

V době koronavirové se každý snaží najít cestu, jak zachránit svůj byznys. S kuriózním plánem přišel boxerský promotér Eddie Hearn. Ten se rozhodl pořádat boxerské zápasy přímo na své zahradě.

Eddie Hearn se v boxerském světě těší obrovskému respektu. Podobně jako v MMA prezident UFC Dana White. Ten se však se svými galavečery vrátil už 9. května a boxerský promotér přiznal, že mu jeho úspěch závidí.„Závidím Whiteovi, že může pořádat zápasy, na které se fanoušci těší,“ řekl Hearn pro The Athletic.
 

V Anglii panují přísná bezpečností nařízení a i tam musely být sportovní akce musely odloženy. Nicméně vynalézavý Hearn představil svůj plán, jak box vrátit zpět do čela sportovního dění. Chce pořádat galavečery Matchroom fight Camp přímo na své zahradě.

Zobrazit pspvek na Instagramu

#FightCamp

Pspvek sdlen Eddie Hearn (@eddiehearn),


„Myslím, že v tuto dobu má každý právo být nápaditý a inovativní. Stejně jako jsme my s naším Matchroom fight campem. Sportovní vysílatelé budou nadšeni. Náš plán je oživit box živými přenosy z naší zahrady,“ okomentoval Hearn svůj plán pro talkSPORT.
 

Akce se mají pořádat v Hearnově rodném domě východně od Londýna v městečku Brentwood. Vila slouží jako středisko společnosti Matchroom, kterou Hearn řídí. Rezidence stojí na šestihektarovém pozemku a na obrovské zahradě má vyrůst zastřešený boxerský ring.

Zázemí pro boxery bude v nedalekém hotelu. Při příchodu budou účastníci testováni a následně se přesunou do karantény do vlastního pokoje, který opustí až s negativním výsledkem na koronavirus.


Hearn nehodlá na nic čekat a boxerské duely by mohly začít už v červenci. Vybudování zázemí a ringu bude stát přes milion liber (přes 30 milionů korun).


Během léta by se na zahradě mohl odehrát duel o prozatímního šampiona organizace WBC mezi držitelem titulu Dillianem Whytem (27-1) a Alexanderem Povetkinem (35-2-1). Ranaři těžké váhy spolu měli změřit síly již začátkem května, ale zápas byl s očividných důvodů odložen.Další, kdo by se rád představil na zápasnické zahradě, je několikanásobný šampion a největší jméno v Hearnově stáji Anthony Joshua (23-1). Ten má své tituly IBF, WBO a WBA bránit proti Kubratu Pulevovi (28-1).


Nicméně Hearn nechce svého nejlepšího koně nechat zápasit za zavřenými dveřmi bez diváků. „Mluvil jsem s Anthonym a on chce na zahradě zápasit. Já si nemyslím, že to bude jediná možnost, ale on chce,“ komentoval Hearn přání svého svěřence.

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Harlequins - Exeter Chiefs

   12:45

   Zvedni se z gauče (8)

   13:00

   MotoGP - VC USA 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - New Jersey Nets

   14:30

   NBA Triple (18)

   14:35

   Fotbal: Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Angel Di Maria

Celý program