ošklivý zákrok

Šílený faul! Aubameyang prošlápl soupeře, vyloučen byl až po zásahu VARu

Nekompromisní faul Aubameyanga
Zdroj: profimedia.cz/koláž tn.cz

Je nejlepším střelcem fotbalistů Arsenalu. Útočník Pierre-Emerick Aubameyang to potvrdil i v sobotním zápase 22. kola Premier League proti Crystal Palace, když ve 12. minutě otevřel skóre. Gabonský snajpr ale ukázal i ostrý faul, za který byl nakonec vyloučen.

Aubameyang předvedl v 67. minutě opravdu hrozný zákrok. Svou kopačkou prošlápl Maxi Meyerovi levý kotník. Německý záložník se svíjel v bolestech a musel být vystřídán. Nahradil ho turecký reprezentant Cenk Tosun.

Hlavní rozhodčí Paul Tierney udělil Aubameayangovi nejprve žlutou kartu, ale na doporučení videorozhodčího šel k videu a na celý zákrok se podíval znovu.

Na základě opakovaných záběrů, které jsou opravdu hrozné, gabonského útočníka nekompromisně vyloučil. Fotbalisté Arsenalu protestovali marně.

Je to určitý paradox, jelikož fanoušci Crystal Palace připravili před utkáním transparent, na kterém si přejí, aby VAR v Premier League skončil. Ale bylo to právě video, které pomohlo k vyloučení třicetiletého Aubameyanga.

Duel nakonec skončil remízou 1:1. Gól Crystal Palace vstřelil v 54. minutě Jordan Ayew.