senzace pořádné překvapení

Šílená Tour: Froome zahodil kolo a na slavný kopec běžel pěšky!

Chris Froome
Zdroj: Twitter
Chris Froome

Tohle slavná Tour de France ještě nezažila! Na slavné hoře Mont Ventoux přišel Chris Froome o své kolo! Přitom ještě dva kilometry před cílem byl v úniku. Vítězství slaví Thomas De Gendt, po verdiktu jury ale nakonec žlutý trikot lídrovi závodu zůstal.

Podle vedení stáje Sky v den svátku dobytí Bastily zcela selhali pořadatelé. "Počkejme a uvidíme, jaké bude rozhodnutí jury," řekl sportovní ředitel Sky Nicolas Portal k možnosti, že by rozhodčí dojezd etapy neutralizovali. "Nedokážu pochopit, jak tam mohli pustit tolik lidí, byl to chaos," dodal.


Etapový vavřín vybojoval Belgičan Thomas de Gendt, který jel se skupinkou dalších cyklistů v úniku, další pořadí ale poznamenala kolize na trati. Televizní motocykl musel ve stoupání těsně lemovaném davy diváků zřejmě kvůli jednomu z nich náhle zastavit a za ním jedoucí cyklisté dobrzdit nestačili.


Doplatil na to i Froome, který při kolizi zničil kolo a část stoupání dokonce běžel, než dostal náhradní stroj. Bicykl od neutrálního servisního vozu mu ale nevyhovoval, týmový asistenční automobil ho dojel až po delší chvíli. "Byla to noční můra. Trvalo dvě minuty, než dostal náhradní kolo, ale pedály mu neseděly," popsal problémy stájové hvězdy sportovní ředitel Portal.


Stížnost stáje Sky na selhání pořadatelů nakonec byla úspěšná. Froome o náskok nepřišel a i do dalších etap pojede ve žlutém trikotu.


Do cíle etapy, který pořadatelé kvůli očekávanému nepříznivému počasí přesunuli z legendárního vrcholu Mont Ventoux o něco níže, dojel Froome se ztrátou 6:45 na vítěze na 25. místě. O příčku za ním dojel o šest sekund později nejlepší z Čechů Roman Kreuziger, který ve stoupání jel pomalejší tempo. V celkovém pořadí klesl na 14. příčku.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hororové video: Cyklista prožil na výletě šílenou scénu. Tohle byste zažít nechtěli

SVĚT ŽASNE: Tahle dvacetiletá kráska je jednoznačně nejkrásnější cyklistka planety! Nebo snad znáte hezčí?

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:30

   Hokej: NHL All - Star Game 2020

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FK Mladá Boleslav - FC DAC Dunajská StredaZáznam semifinálového utkání fotbalového Tipsport Malta Cupu

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: NHL All - Star Game 2020

   13:05

   Fotbal: FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava

 • Nova Sport 2

  • 23:55 05:00

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   09:00

   Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   10:45

   Marek Hyka – Hlavou dolů (2)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   13:00

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   13:30

   World Rookie Tour - Part 2

Celý Program