ms 2018 první zápas ve skupině

Šílenství na ostrovech: Angličané řádili v ulicích a skákali po autech!

Fanoušci v Anglii

Pondělní vítězství Anglie nad Tuniskem na fotbalovém mistrovství světa bylo sice jen výhrou ve skupině, ale angličtí fanoušci ho oslavovali, jako kdyby jejich nároďák ovládl celý šampionát. V Anglii propuklo v ulicích doslova šílenství a lidé tam i skákali po autech!

Angličané šli sice rychle do vedení, když se už v 11. minutě zápasu trefil Harry Kane, ale soupeř díky penaltě, kterou proměnil Fardžaní Sasí ještě do poločasu srovnal na 1:1.

Ve druhém poločase pak pomalu začalo drama, protože Angličané, které obtěžoval všudypřítomný hmyz, nebyli schopni zvrátit utkání ve svůj prospěch a co víc, Tunisané hrozili z nebezpečných brejků.

Až v nastavení pak Albion spasil opět Kane, který po rohovém kopu stál, kde měl a nekompromisně hlavičkoval na zadní tyči.

V ten moment pak na ostrovech propuklo doslova šílenství a fanoušci slavili, jako kdyby se jednalo o finálový zápas celého MS.

V ulicích Plymouthu dokonce jeden z fanoušků naskočil na jedoucí automobil, který ho po chvíli jízdy zdarma poslal brzdami nekompromisně na tvrdý asfalt.

Každopádně nutno podotknout, že pro Anglii to bylo po 12 letech poprvé, co se jí podařilo zvítězit v úvodním utkání na mistrovství světa.

• 15:00 16:45

Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep