Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.7. 2018 16:50
tdf tradice na kostkách

Šílenství na cestě do Roubaix! Avermaet se smál, Degenkolb slaví

Tour de France, etapa do Roubaix
Zdroj: Profimedia
Tour de France, etapa do Roubaix

Nedělní etapu Tour de France s cílem v Roubaix vyhrál německý cyklista John Degenkolb a zaznamenal vůbec svůj první triumf na slavném závodu. Druhý dojel lídr Greg Avermaet, který nabral další sekundy náskoku. Peter Sagan skončil v etapě plné pádů pátý.

Degenkolb do cíle etapy dlouhé 156 km, z nichž 22 km se jelo na kostkách, dorazil spolu s Van Avermaetem a Yvesem Lampaertem. Ani jeden z Belgičanů však na závěrečný spurt devětadvacetiletého Němce nestačil a Degenkolb se při šestém startu na Tour dočkal prvního vítězství.


Jezdec stáje Trek-Segafredo navíc potvrdil, že jízda na kostkách mu svědčí, protože napodobil tři roky starý triumf ve slavném jednorázovém závodě Paříž-Roubaix.


Van Avermaet díky druhému místu udržel žlutý trikot, ve kterém po pondělním dni volna vyrazí i do první horské etapy s cílem v lyžařském resortu Le Grand-Bornand. Belgický cyklista navíc zvýšil náskok před Britem Geraintem Thomasem už na 43 sekund.


Kostky si dnes vybraly také daň v podobně řady pádů, které odnesli i uchazeči o celkové prvenství. Zatímco druhý jezdec loňského ročníku Kolumbijec Rigoberto Urán nabral "pouze" tříminutovou ztrátu, Australan Richie Porte kvůli zranění už v úvodu etapy odstoupil.

ram, čtk TN.cz