Závod byl zastaven

Šílená nehoda v IndyCar! Pro Wickense musel přiletět vrtulník

Nehoda v Poconu
Zdroj: Twitter, NBC Sports

Jen pár kol stihli odjet piloti IndyCar Series na oválu Pocono Raceway. Krátce po startu došlo ke kontaktu kol vozů Roberta Wickense a Ryana Hunter-Reaye. Wickensův vůz se odlepil od dráhy, narazil do záchytného plotu a od něj se odrazil zpátky na dráhu. Podle INDYCAR byl po nehodě Wickens při vědomí. Do nemocnice jej odvezl vrtulník.

Robert Wickens utrpěl při nehodě zranění dolních končetin, pravé ruky a páteře, uvedla v noci na pondělí v prohlášení INDYCAR. Jezdec má také pohmožděnou plíci. Nad ránem našeho času čekal na magnetickou rezonanci a následnou pravděpodobnou operaci.

 

Nehoda vypadala opravdu hrozivě. Wickensova formule se odlepila od dráhy a narazila do plotu, který vůz doslova očesal. Dopadla zpátky na dráhu a v hodinách klouzala na spodní část okruhu. Ačkoliv byli u Wickense hned záchranáři, vyprostit jej z vozu jim trvalo 12 minut.

 

Na místě byla sanitka, která kanadského závodníka převezla k připravenému vrtulníku. Zhruba po hodině vystoupil viceprezident INDYCAR pro komunikaci Curt Cavin a oznámil, že Wickens byl po nehodě při vědomí a byl vrtulníkem převezen do nemocnice v Lehigh Valley na další vyšetření.

 

Po závodě INDYCAR upřesnila, že Wickens utrpěl "otropedická zranění". O jak vážný úraz šlo, ale neuvedla. Jezdce v tu dobu navíc stále vyšetřovali lékaři. Další informace poskytla série nad ránem.

 

K nehodě došlo v 7. kole, v tu chvíli se ale závod vlastně teprve začal. Ještě před startem totiž měl potíže Spencer Pigot, narazil do zdi a nad okruhem zavlály žluté vlajky. Restart přišel až v sedmém kole. Wickens a Hunter-Reay bojovali o třetí místo.

 

 

Hunter-Reay byl vpředu, ve druhé zatáčce se jeho levé zadní kolo dotklo pravého předního kola kanadského závodníka. "Začal jsem mu ujíždět, a když jsme se dostali do 2. zatáčky, myslel jsem, že jsem už před ním," řekl bezprostředně po propuštění ze zdravotnického střediska Hunter-Reay.

 

 

Ten vyvázl z nehody nezraněn. Stejně tak Takuma Sató. Kanaďan James Hinchcliffe se po vyproštění držel za zápěstí. V havárii byl zapleten také Pietro Fittipaldi, který se nedávno zotavil ze zlomenin obou nohou, které utrpěl na jaře v belgickém Spa.

 

Podle šéfa jeho týmu Dalea Coynea si Fittipaldi stěžoval na bolest v pravém kotníku. Naštěstí rentgeny ukázaly, že si zranění neobnovil. Stejně tak Hinchcliffe vyvázl z nehody nezraněn. Okamžitě ale zamířil do nemocnice v Lehigh Valley za svým stájovým kolegou a nejlepším přítelem Wickensem.

 

Závod byl na téměř dvě hodiny přerušen. Závodit se zase začalo až po půl jedenácté večer středoevropského času.

vbo TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program