Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Nový trenér

Siegl: Rada mě překvapil. Nezdá se mi to jako nejlepší řešení!

Horst Siegl
Zdroj: Profimedia

Pražská Sparta oznámila obsazení trenérského postu Petrem Radou. Názory na jeho angažování se rozchází. Bývalá sparťanská opora Horst Siegl v rozhovoru pro TN.cz zhodnotil, jak jeho příchod vnímá a jaký je podle něj Rada trenér. Mluvil také o Pavlu Vrbovi, o kterém se hodně spekulovalo.

Horsta Siegla zpráva o příchodu nového trenéra hodně překvapila. "Musím říct, že jsem to nečekal. Sparta řešila to, co se řeší a chtěla něco udělat. Tady však vidíme, že v tom není žádná koncepce. Osobně jsem Petra Radu nečekal," řekl Siegl pro TN.cz.

 

 


"Prezentují to tak, že je to dočasné řešení na tři měsíce. To nevím, jestli je úplně dobré. Petr Rada má hlučnější povahu, nenechá si do ničeho mluvit a to možná na tu chvilku může pomoci, ale nevím, jestli je to úplně trenér, kterého by mohla skousnout sparťanská veřejnost. Všechno ukážou blížící se zápasy," pokračuje Siegl.

 


Rada pro ostré výroky nejde daleko, mohl by tak možná zlepšit disciplinovanost svých svěřenců. "Je to vznětlivý trenér, který prožívá zápas enormně. Vždycky je to však o těch hráčích, jak k tomu přistupují. Jako trenér od hráčů něco můžete chtít, ale o zápas pak bývá realita často jinde. Fotbalisté musí bojovat za svůj tým a myslet na to, aby ho neoslabili," podotýká.

 

 


Spekulace o Vrbovi se nakonec nepotvrdily. "Pokud by přišel Pavel Vrba, bylo by to asi úplně stejné. Jakmile se začalo mluvit o Pavlu Vrbovi, doplatila na to Sparta i Plzeň. Všechny spekulace se vyvrátily. Myslím si, že zamíří nakonec do té Plzně nebo někam jinam," myslí si.

 


"Jsem toho názoru, že když se vymění trenér, měl by si s sebou vzít celý realizační tým a to se tam teď neděje. O tom momentálně ve Spartě rozhoduje jejich rada šesti nebo sedmi lidí, kteří se snaží nějak jednotně domluvit. Nicméně ve finále rozhoduje jeden jediný člověk a ve Spartě to je pan Křetinský," dodává Horst Siegl.

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   11:30

   Barcelona Spartan Race

   12:00

   Ultra Pirineu - Trailrunning

 • Nova Sport 2

  • 08:15 10:45

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

   11:15

   UFC Now (16)

   12:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

Celý Program