Fotbal Nový trenér

Siegl: Rada mě překvapil. Nezdá se mi to jako nejlepší řešení!

Horst Siegl
Zdroj: Profimedia
Téma:

Pražská Sparta oznámila obsazení trenérského postu Petrem Radou. Názory na jeho angažování se rozchází. Bývalá sparťanská opora Horst Siegl v rozhovoru pro TN.cz zhodnotil, jak jeho příchod vnímá a jaký je podle něj Rada trenér. Mluvil také o Pavlu Vrbovi, o kterém se hodně spekulovalo.

Horsta Siegla zpráva o příchodu nového trenéra hodně překvapila. "Musím říct, že jsem to nečekal. Sparta řešila to, co se řeší a chtěla něco udělat. Tady však vidíme, že v tom není žádná koncepce. Osobně jsem Petra Radu nečekal," řekl Siegl pro TN.cz.

 

 


"Prezentují to tak, že je to dočasné řešení na tři měsíce. To nevím, jestli je úplně dobré. Petr Rada má hlučnější povahu, nenechá si do ničeho mluvit a to možná na tu chvilku může pomoci, ale nevím, jestli je to úplně trenér, kterého by mohla skousnout sparťanská veřejnost. Všechno ukážou blížící se zápasy," pokračuje Siegl.

 


Rada pro ostré výroky nejde daleko, mohl by tak možná zlepšit disciplinovanost svých svěřenců. "Je to vznětlivý trenér, který prožívá zápas enormně. Vždycky je to však o těch hráčích, jak k tomu přistupují. Jako trenér od hráčů něco můžete chtít, ale o zápas pak bývá realita často jinde. Fotbalisté musí bojovat za svůj tým a myslet na to, aby ho neoslabili," podotýká.

 

 


Spekulace o Vrbovi se nakonec nepotvrdily. "Pokud by přišel Pavel Vrba, bylo by to asi úplně stejné. Jakmile se začalo mluvit o Pavlu Vrbovi, doplatila na to Sparta i Plzeň. Všechny spekulace se vyvrátily. Myslím si, že zamíří nakonec do té Plzně nebo někam jinam," myslí si.

 


"Jsem toho názoru, že když se vymění trenér, měl by si s sebou vzít celý realizační tým a to se tam teď neděje. O tom momentálně ve Spartě rozhoduje jejich rada šesti nebo sedmi lidí, kteří se snaží nějak jednotně domluvit. Nicméně ve finále rozhoduje jeden jediný člověk a ve Spartě to je pan Křetinský," dodává Horst Siegl.

 

Související témata:
lju TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2016

   17:35 18:30
   18:30

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2016: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Finálová série Stanley Cupu 2010

   23:00

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:15

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Hokej: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   17:05 18:45
   18:45

   Zvedni se z gauče (8)

   19:00

   NBA Classic Games: Los Angekes Lakers - Detroit Pistons

   20:35

   Basketbal: Chris Paul - NEJ akce 2015 - 2020

   21:05

   Hell is Real (1)

   21:15

   Hell is Real (2)

Celý program