Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nezvládl emoce Dostal mírný trest

Shoříš, čů**ku! Budějovický hokejista vyhrožoval rozhodčímu

Václav Karabáček
Zdroj: Profimedia

Bitka, prohra, emoce. Václav Karabáček nezvládl závěr zápasu se Slavií, který se hrál 19. ledna a po šarvátce se pustil i do rozhodčího. Tomu vyhrožoval zapálením a případem se zabývala i Disciplinární komise.

Do konce zápasu zbývalo dvacet vteřin a Motor prohrával 3:2. Slávistům se podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma a Karabáček se pustil do sešívaného matadora Jana Nováka.
Toho složil na led a ještě několik sekund kroužil po ledě a pořvával na všechny kolem sebe. A to včetně rozhodčích.

„Odmítal opustit ledovou plochu a agresivně slovně útočil na hlavního rozhodčího: ‚Ty shoříš, já tě zapálím, čůr***’,“ stojí v tiskové zprávě Českého hokeje.

14

GALERIE: Václav Karabáček se pustil do sudích

Zdroj: Twitter

Karabáčkovi se jeho sen o NHL rozplynul. Byl ale blízko angažmá v Buffalu.

Hodnocení:


Disciplinární komise se tímto prohřeškem zabývala a Karabáčkovi zastavila činnost pouze na tři dny. Přišel tak o zápas s Litoměřicemi a Přerovem a k tomu dostal pokutu 6500 korun. „Bylo shledáno, že po šarvátce s Janem Novákem hráč skutečně nerespektoval výzev rozhodčích k opuštění hrací plochy, naopak opakovaně vyvolával slovní kontakt s hlavním rozhodčím," uvedla Disciplinární komise.


„Ačkoliv disciplinární komise logicky nedisponuje žádným zvukovým záznamem popsaného jednání, s ohledem na ověření pravosti dalších skutečností obsažených ve sdělení učiněném rozhodčími v poznámkách k zápisu o utkání není na místě dle disciplinární komise jakkoli sporovat, že by ke slovnímu napadení ze strany hráče nedošlo tak, jak bylo rozhodčími uvedeno," zastala se DK arbitrů.


„Toto jednání shledala DK ČSLH za jako zvláště zavrženíhodné, a to zejména s ohledem na charakter provedené výhrůžky fyzickou likvidací směrem k napadenému rozhodčímu," odůvodnila Disciplinární komise. Na své tvrzení se ale jedná o poměrně mírný trest.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:00 18:20

   Off-road Maraton (4)

   18:20

   Rychlá kola (7)

   18:50

   NBA – akce měsíce

   19:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   19:30

   Cliff Diving World Series - Libanon

   20:45

   RunTour – Liberec

 • Nova Sport 2

  • 17:30 20:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

Celý Program