názorový nesoulad

Sezonu dohrajeme, říká první muž NHL. Český brankář si myslí opak

Petr Mrázek a Gary Bettman
Zdroj: profimedia.cz/koláž TN.cz
Václav Trousil
Václav Trousil
14.5. 2020 11:53
Téma:
NHL

Komisionář NHL Gary Bettman je stále přesvědčený, že tato sezona nejlepší hokejové ligy na světě se dohraje. S opačnou možností, že by se tento ročník zrušil, vůbec nepočítá. Český brankář Petr Mrázek si naopak myslí, že se pokračovat nebude.

Stále není jasné, kdy se slavná liga dohraje. Bettman ale věří, že se tak stane, nedokáže však říct přesné datum. „Věřím, že až přijde správný čas a správné okolnosti, tak na základě všech možností, které zvažujeme, a našich schopností je provést, tuto sezonu dokončíme," uvedl v rozhovoru pro Mercury News.


„Nechci znít jako člověk, který věří nemožnému, ale zrušení sezony by bylo příliš snadné řešení. Znamenalo by to, že přestaneme pracovat tvrdě na všech těch věcech, které děláme. Osobně věřím, že nastane příležitost k obnovení ročníku," dodal prvním muž NHL. 

Na konci dubna Bettman konstatoval, že by se mohlo hrát ve čtyřech halách i tři zápasy za den. Samozřejmě bez přítomností diváků a za přísných hygienických opatření.
 

Bettmanův názor ale nesdílí kupříkladu český brankář ve službách Caroliny Hurricanes Petr Mrázek. „Abych řekl pravdu, tak si myslím, že se NHL nedohraje, i když by si to každý přál. Těch faktorů tam ale hraje hodně.”

 

Ten si zároveň nedokáže představit ani hraní bez diváků. „Ještě k tomu play-off, které je hodně o fanoušcích, kteří vás dokážou o to více vyhecovat.” 

Stejného názoru jsou i Jakub Voráček z Philadelphie a Radko Gudas z Washingtonu. „Hrát bez diváků je kravina. Snaží se vymyslet nějaké varianty, které by k dohrání vedly, ale bez diváků, na neutrálních místech. Už v loni v rozhovoru jsem říkal, že se mi to moc nezdá. Je to blbost, protože by to bylo hrozně divný a ztratilo by to takovou tu šťávu,“ má jasno Voráček.
Jakub Voráček si nedokáže představit hrát NHL bez diváků: 

„Hokej bez diváků to je… hodně těžký. Přece jenom těch 18 tisíc dokáže toho člověka trochu jinak vyburcovat. Nedokážu si moc představit, jaké by to bylo, kdyby člověk vstoupil do haly a nikdo by tam nebyl,“ myslí si Gudas.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   02:05 04:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   10:45

   MotoGP - VC Německa (závod Moto3)

   11:30

   MotoGP - VC Německa (závod Moto2)

   12:15

   MotoGP - VC Německa (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks

   01:30 03:30
   09:00

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   10:50

   RunTour - Brno

   11:00

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - SG Flensburg - Handewitt

   12:25

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem

Celý program