Sezóna NHL začala! První utkání vyhrála Philadelphia s Voráčkem

Mihailescu Dominik
Dominik Mihailescu
14.1. 2021 2:05
NHL

Nejlepší hokejová soutěž světa odstartovala! V prvním utkání nové sezóny hostila Philadelphia Flyers Pittsburgh Penguins. A nutno podotknout, že fanoušci u obrazovek Nova Sport si užili zápas, který přinesl hodně branek.

První gól nového ročníku vstřelili Tučnáci. McCann našel volného Marka Jankowskiho a ten neměl problém střelou z první dát branku. Mladíček Hart tak v šesté minutě vytahoval puk ze sítě.

Domácí celek to ovšem nemuselo mrzet. V 16. minutě dokázal vyrovnat na 1:1 James van Riemsdyk, který tečoval ránu Gustafssona. To ovšem nebylo v první třetině vše. Osm vteřin před koncem periody totiž poslal Flyers do vedení Patrick, který opět tečoval ránu Gustaffsona.

Na začátku druhé třetiny si vybral slabší chvíli domácí gólman Hart. Ten předvedl obří hrubku při rozehrávce. Kotouč poslal přesně na hůl Sidney Crosbyho, který si přímo smlsnul na této šanci - 2:2.

Ovšem opět před sirénou dokázali hráči Philadelphie zvýšit náskok. Joel Farabee dostal přihrávku a s pukem si vybruslil přímo před branku. Následně neměl problém skórovat.

Podívejte se na výkon Jakuba Voráčka v prvním zápase NHL:

Přestřelka pokračovala i nadále. Na 3:3 dokázal vyrovnat Brandon Tanev. Jeho nádherná střela zápěstím se zastavila až o síť v kleci.

To bylo ze strany Tučňáků vše. Následovala skvělá střelecká pasáž Flyers. Ti totiž dokázali během sedmi minut vstřelit tři góly a bylo rozhodnuto. Nejprve skóroval Raffl, následně přidal gól Konecny a na konečných 6:3 zvyšoval Kevin Hayes

V pensylvánském derby tak zvítězila Philadelphia Flyers. Pittsburgh bude moct vrátit Flyers porážku již tuto sobotu na svém ledě.

Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 3:6

Branky: 6. Jankowski (McCann), 24. Crosby, 44. B. Tanev (Jankowski) - 16. J. van Riemsdyk (E. Gustafsson, Farabee), 20. Patrick (E. Gustafsson, Farabee), 39. Farabee (K. Hayes), 46. M. Raffl (Laughton, Aube-Kubel), 53. Konecny (Lindblom, Couturier), 53. K. Hayes (Farabee, Giroux).

Pittsburgh: Jarry – Dumoulin, Letang, Matheson, Marino, M. Pettersson, Ceci – Guentzel, Crosby, Rodrigues – Zucker, Malkin, Rust – McCann, Jankowski, B. Tanev – Lafferty, Blueger, Sceviour.

Philadelphia: Hart – Provorov, Braun, Sanheim, P. Myers, Hägg, E. Gustafsson – Lindblom, Couturier, Konecny – Giroux, K. Hayes, Farabee – J. van Riemsdyk, Patrick, Voráček – M. Raffl, Laughton, Aube-Kubel.

• NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

17:00 18:45