Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Tenistka Vyřadila bývalou jedničku

Dcera fotbalisty září na US Open i v soukromí: Medailonek Muchové!

Karolína Muchová a Josef Mucha
Zdroj: Profimedia
Karolína Muchová a Josef Mucha

Když porazila v prvním kole osmnáctiletou Ukrajinku Dajanu Jastremskou, byl to úspěch. Jenže když ve druhém kole Karolína Muchová, které v žebříčku WTA patří až 202. pozice, zdolala bývalou jedničku Garbiñe Muguruzaovou, byl to šok. V českém případě pozitivní šok. Kdo je ale ta dvaadvacetiletá tenisová kometa?

Pokud jste dodnes na tenisové scéně neregistrovali jméno Karolína Muchová, tak si ho pomalu, ale jistě zapamatujte. Patří totiž velkému českému překvapení na US Open. Ten je přitom jejím prvním grandslamem v kariéře.

 

 

V minulosti se Muchová dostala na French Open a na Wimbledonu do maximálně 2. kola kvalifikace. Letos přes tři kvalifikační zápasy prošla až do hlavní soutěže newyorského grandslamu a zatím se jí daří náramně.

 

Muchová je už ve třetím kole US Open a v něm se utká s přemožitelkou Lucie Šafářové Ashleigh Bartyovou z Austrálie. Pojďme ale z kurtu ke Karolínině soukromí a seznamme se s dvaadvacetiletou Olomoučankou.

 

19

GALERIE: Karolína Muchová

Zdroj: Instagram

Karolína Muchová

Hodnocení:

 

V soukromí, jak jste mohli vidět, má ráda zvířata, svého přítele, luxusní bouráky, dovolené, ale třeba i střelbu z pušky. Dcera bývalého fotbalisty Sigmy Olomouc či Zlína Josefa Muchy si také ráda zajde na koncert Justina Biebera či jen tak relaxuje.

 

Josef Mucha
Zdroj: Profimedia Josef Mucha

 

Už před US Open Muchová prohlásila, že se chce dostat mezi elitu. Tehdy to nikdo moc nebral až tak vážně. Vždyť do zápasu s Muguruzaovou nikdy nehrála s hráčkou světové čtyřicítky. Ale je vidět, že má letos úchvatnou formu a v New Yorku se může postarat ještě o další překvapení. Snad si během turnaje vezme k srdci nějaké rady, které jí v minulosti předal poradce – vítěz Wimbledonu i French Open – Jan Kodeš.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:35 03:30

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

   11:30

   NBA 2019

 • Nova Sport 2

  • 00:25 02:10

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

Celý Program